VIDEO Florinel Coman, out pentru meciul cu Farul! Veste importantă în cazul accidentării lui Vlad Chiricheș

FCSB Elias Charalambous Florinel Coman Vlad Chiriches Superliga
Data publicarii: Vineri 26 Aprilie 2024, 14:15
Data actualizarii: Vineri 26 Aprilie 2024, 14:16

FCSB mai are nevoie de un singur punct pentru a deveni campioană în Superliga României.

Cu patru etape înainte de încheierea play-off-ului, FCSB are un avans de 11 puncte față de Farul Constanța, viitoare adversară din etapa a șaptea.

Înaintea duelului de pe Arena Națională, Elias Charalambous a vorbit despre starea de sănătate a jucătorilor, dezvăluind care vor fi fotbaliștii indisponibili.

Fără Florinel Coman, în meciul cu Farul Constanța

În meciul cu Sepsi OSK, încheiat la egalitate, scor 2-2, Florinel Coman a reușit să marcheze în minutul nouă al partidei, dar a părăsit terenul zece minute mai târziu din cauza unei accidentări.

Tehnicianului liderului a explicat că problema medicală nu este una gravă și a oferit și o veste bună în ceea ce îl privește pe Vlad Chiricheș

"Florinel nu va juca în meciul cu Farul, dar pentru următoarea partidă probabil va fi disponibil. Vlad Chiricheș a suferit o intervenție chirurgicală minoră, va reveni mai repede decât ne așteptam. Luis Phelipe e încă nerefăcut, poate meciul viitor o să fie apt, e aproape să se alăture echipei. Risto Radunovic e suspendat", a dezvăluit Elias Charalambous, în cadrul unei conferințe de presă.