Florin Răducioiu a descris într-un singur cuvânt situația de la FCSB

FCSB Etapa 29 Florin Raducioiu Superliga UTA Arad Superliga Florin Răducioiu
Data publicarii: Luni 06 Martie 2023, 09:58
Data actualizarii: Luni 06 Martie 2023, 09:58

„Roș-albaștrii” au pierdut cu UTA Arad în penultima etapă din sezonul regulat, scor 1-3.

FCSB nu a reușit să se impună pe „Francisc von Neuman” și a pierdut trei puncte importante în lupta la titlu, mai ales că Farul Constanța și Rapid București s-au încurcat în runda cu numărul 29 din Superligă.

Florin Răducioiu a caracterizat într-un singur cuvânt situația de la FCSB: „Absurdă”. Fostul internațional român s-a referit în special la influențele lui Gigi Becali la echipă și la demisia lui Leo Strizu de la finalul penultimulului meci disputat de FCSB.

„Acum a fost un nou antrenor la echipă, iar acest lucru poate avea repercusiuni asupra băieţilor. Adică... nu ştiu ce să mai spun. E influenţa patronului, dar este o situaţie absurdă. La două luni schimbi antrenorul, mă amuză şi întristează situaţia asta în acelaşi timp”, a spus Florin Răducioiu, potrivit Prima Sport.

FCSB va evolua cu Sepsi OSK în ultima etapă din sezonul regulat. Partida este programată duminică, 12 martie, de la ora 21:00 și va putea fi urmărită LIVE TEXT pe www.sport.ro și Facebook Sport.ro!

UTA Arad - FCSB 3-1

Gazdele au început perfect meciul de pe „Francisc von Neuman”. UTA a înscris grație autogolului marcat de Joonas Tamm din minutul 14, dar bucuria nu a durat prea mult: Florinel Coman a restabilit egalitatea patru minute mai târziu.

În partea secundă, arădenii au reușit să câștige partide. Mai întâi, Virgiliu Postolachi și-a readus echipa în avantaj în minutul 64, iar Desley Ubbink a închis tabela la 3-1, în minutul 78, și UTA a obținut toate cele trei puncte din confruntarea cu FCSB.