„Posibil ca Gigi Becali să fi adormit acasă! FCSB a fost echipa nimănui!” Reacție dură după înfrângerea de la Arad

FCSB UTA Arad Viorel Moldovan Superliga
Ana-Maria Popescu
Data publicarii: Luni 06 Martie 2023, 09:04
Data actualizarii: Luni 06 Martie 2023, 09:25

FCSB a pierdut meciul cu UTA Arad din penultima etapă a sezonului regulat din Superliga României, scor 1-3.

Vicecampioana României a bifat a șaptea înfrângere din acest sezon, venită după plecarea lui Leo Strizu, cel care era antrenor principal în acte, dar și după suspendarea primită de Mihai Pintilii din partea FRF. Singurul gol al roș-albaștrilor a fost marcat de Florinel Coman, în prima repriză, când a restabilit egalitatea după autogolul lui Tamm.

În repriza a doua, UTA a reușit să se desprindă prin Postolachi, în urma schimbării inspirate a lui Laszlo Balint, și Ubbink. FCSB a făcut o singură schimbare la pauză, Edjouma fiind înlocuit cu Cordea, iar până la finalul meciului s-au mai făcut doar două modificări în tabăra roș-albaștrilor, una în minutul 82 și cealaltă în al doilea de prelungiri.

Viorel Moldovan, revoltat de situația de la FCSB: „A fost echipa nimănui!”

Situația de la FCSB nu a trecut însă neobservată, iar Viorel Moldovan a vorbit despre prestația jucătorilor pe care îi pregătește Mihai Pintilii.

„Problema antrenorului a fost reflectată în totalitate în această seară, în evoluţia FCSB-ului de la Arad. A dat peste o echipă care şi-a dorit mai mult victoria. Nu ştiu dacă i-a pus cineva în gardă pe jucători că vor avea în faţă un adversar disperat după puncte.

A fost un joc haotic, fără idei, fără cap, fără agresivitate pozitivă. Un joc care m-a surprins și pe mine, nu mă așteptam, ținând cont de ultimele partide. Am văzut meciuri bune ale FCSB-ului, chiar i-am lăudat pe jucătorii de acolo, dar azi au fost depășiți din toate punctele de vedere.

Posibil ca Gigi Becali să fi adormit acasă, poate de asta nu a făcut schimbări mai multe. Astăzi, FCSB a fost echipa nimănui”, a declarat Viorel Moldovan conform primasport.ro

Jucătorul de la FCSB luat „la țintă” de Viorel Moldovan

Totodată, fostul internațional român l-a criticat dur pe Joyskim Dawa, în special pentru golurile încasate de roș-albaștri.

„Ce caută Dawa acolo? Pentru ce ieși la dublaj? Dacă el își păstra zona, respingea mingea fără probleme. Era unu la unu în zonă lateraală și Otele nu putea să facă mai mult, decât ceea ce a făcut până la urmă.

A venit cu un șut centrare în fața porții, iar Tamm a fost prins mai în față și nu a ajuns la minge pentru a o respinge și o bagă în proprie poartă. Are o tendință haotică și niște deprinderi greșite. Și la golul de 3, Dawa greșește. Rareș Pop îl ia la mână”, a adăugat Moldovan.