Florin Gardoș a dat verdictul: „El ar trebui să fie titular meci de meci la FCSB!”

FCSB andrei cordea Florin Gardos Superliga Superliga Florin Gardoș
Data publicarii: Luni 10 Aprilie 2023, 19:12
Data actualizarii: Luni 10 Aprilie 2023, 19:11

„Roș-albaștrii” au remizat duminică seară cu CFR Cluj, scor 1-1.

Cele două echipe au împărțit punctele în etapa cu numărul trei din Superligă. În consecință, FCSB și CFR Cluj și-au păstrat locurile în clasament: formația dirijată de Dan Petrescu a rămas pe locul doi cu 35 de puncte, în timp ce trupa lui Elias Charalambous completează în continuare podiumul cu 34 de puncte.

Florin Gardoș, retras din activitatea fotbalistică în aprilie 2022, a vorbit despre fosta sa echipă și a evidențiat faptul că Andrei Cordea, winger-ul cotat la 2.5 milioane de euro, potrivit site-urilor de specialitate, ar trebui să fie meci de meci titular la gruparea „roș-albastră”.

„Poate că sunt subiectiv, am fost colegi (n.n. la Clinceni) și țin mult la el, dar Cordea ar trebui să fie titular meci de meci la FCSB. A fost cel mai bun jucător al lor în primele șase luni din acest sezon. El însă joacă pe același post cu Miculescu, iar David a costat mult, a fost o investiție făcută de Gigi Becali la FCSB”, a spus Florin Gardoș, conform Prosport.

CFR Cluj - FCSB 1-1

Ardelenii au început în forță partida de pe Stadionul „Dr. Constantin Rădulescu” din Gruia. Daniel Birligea a deschis scorul în minutul 19 și a asigurat avantajul lui CFR Cluj în prima repriză.

În partea a doua a meciului, Florinel Coman a restabilit egalitatea în minutul 68. În minutele de prelungire, Billel Omrani a dat lovitura pentru FCSB, dar VAR-ul a intervenit și a anulat reușita.

• În consecință, cele două echipe au împărțit punctele și se vor pregăti pentru următoarele meciuri

CFR Cluj o va înfrunta pe Sepsi OSK sâmbătă, 15 aprilie, de la ora 19:00, în timp ce „roș-albaștrii” se vor duela cu liderul Farul Constanța luni, 17 aprilie, de la ora 20:30.