E CFR Cluj favorită la câștigarea titlului?! Ce spune un fost jucător al campioanei. Asul din mâneca lui Dan Petrescu

Dan Petrescu CFR Cluj daniel birligea Superliga Dan Petrescu
Alexandru Hațieganu
Data publicarii: Luni 10 Aprilie 2023, 09:11
Data actualizarii: Luni 10 Aprilie 2023, 09:15

CFR Cluj nu a reușit să se impună cu FCSB, scoțând doar un rezultat de egalitate, scor 1-1 (1-0), în derby-ul din etapa cu numărul trei din playoff-ul Superligii.

În ciuda pasului greșit făcut de ardeleni, Cristi Bud (37 de ani), fost atacant la CFR Cluj, este de părere că trupa pregătită de Dan Petrescu este favorită la câștigarea titlului.

Cristi Bud este de părere că Daniel Bîrligea, fotbalistul care a marcat golul campioanei în meciul cu FCSB, ar putea fi „asul din mâneca lui Dan Petrescu”.

„Văd o schimbare de atitudine, nu e același CFR din ultimele meciuri. Se vede dorința de a câștiga, a jucat mai bine decât în alte meciuri.

Bîrligea a alergat foarte mult, a și marcat, el a fost asul din mâneca lui Dan Petrescu în prima repriză. A alergat foarte mult, au mai fost 2-3 situații în care putea rămâne singur cu portarul, dar nu au venit pasele. Și cornerul dinaintea golului a fost obținut de el. S-a mișcat bine în prima repriză, ca întreaga echipă.

Muhar chiar a jucat bine. Chiar dacă CFR-ului îi lipsește Boateng, Muhar a jucat destul de bine”, a spus Cristi Bud, potrivit gsp.ro.

CFR Cluj - FCSB, scor 1-1

În urma rezultatului înregistrat în Gruia, CFR Cluj s-a depărtat la patru puncte de liderul Farul Constanța, în timp ce distanța dintre FCSB și liderul clasamentului crește la cinci lungimi.

Etapa viitoare, CFR Cluj va primi vizita lui Sepsi OSK, sâmbătă (15.04.2023), de la ora 19:00, în timp ce FCSB va întâlni, pe teren propriu, liderul Farul Constanța, luni (17.04.2023), de la ora 20:30.