Final nebun la Mediaș! Farul a egalat, la ultima fază, după un penalty suspect. A fost sau nu contact?

Farul Constanta Gaz Metan Medias Liga 1 Superliga
Data publicarii: Luni 29 Noiembrie 2021, 19:45
Data actualizarii: Luni 29 Noiembrie 2021, 20:28

Gaz Metan Mediaş a terminat la egalitate cu Farul Constanţa, 1-1 (1-0), luni seara, pe teren propriu, într-un meci din etapa a 17-a a Ligii 1.

Gazdele au condus până în ultimul minut al meciului, atunci când oaspeții au reușit să egaleze în urma unei lovituri de la 11 metri, care a fost serios contestată de defensiva lui Gaz Metan Mediaș.

În minutele de prelungire (90+5), Petre a primit în careu și s-a întors spre poartă pentru a-și face culoar de șut, moment în care este atins cu genunchiul de Gabriel Moura. În clipa în care a conștientizat contactul, atacatul ui Farul s-a aruncat pe gazon, iar arbitrul Călin a arătat punctul cu var.

Jefte a șutat în forță de la punctul cu var și a stabilit rezultatul final, scor 1-1.