FCSB 2-1 VOLUNTARI | TREMURA, dar e PRIMA in Romania! FCSB, PANICA MARE cu Voluntari! Dubla Gnohere. AICI sunt fazele meciului

FCSB - Voluntari FCSB - Voluntari Liga 1 FCSB - Voluntari LIVE FCSB - Voluntari LIVE TEXT FCSB - Voluntari rezultat Superliga ACUM LIVE: FCSB 1-0 VOLUNTARI | Gnohere inscrie si o duce pe FCSB din nou pe primul loc in clasament
Data publicarii: Sambata 27 Octombrie 2018, 20:59
Data actualizarii: Sambata 27 Octombrie 2018, 23:01

FINAL: FCSB 2-1 VOLUNTARI

FAZELE MECIULUI:

• FCSB - VOLUNTARI LIVE

FINAL DE MECI - FCSB castiga si revine pe prima pozitie in campionat. FC Voluntari ramane ultima clasata a Ligii 1.

Min 90+1 - Oaspetii de la Voluntari au fost aproape sa loveasca decisiv pe Arena Nationala. Pasa lui Ciucur a fost blocata in ultimul moment de Igor Armas si nu a mai ajuns la Balaur care era liber in careu.

Min 85 - GOL FC VOLUNTARI! Alexandru Tudorie inscrie golul de onoare pentru FCSB. Acesta a marcat cu o lovitura de cap din interiorul careului dupa o centrare excelenta din partea lui Ion Gheorghe

Schimbare la FCSB. Iese din teren Gnohere si intra Raul Rusescu cu 10 minute inainte de finalul partidei.

Planic a iesit accidentat de pe teren. Jakolis se pregateste sa intre. Banderola a ajuns la Lucian Filip.

Min 77 - Ciucur trimite un sut periculos spre poarta celor de la FCSB, dar Balgradean prinde fara prea mari emotii.

Min 75 - GOOOOLLL FCSB! Gnohere inscrie din nou din fata portii dupa o pasa primita de la Romario Benzar. Gazdele isi asigura victoria cu 15 minute inainte de finalul partidei.

Min 73 - Morutan este introdus in teren. Florinel Coman este cel inlocuit. Acesta inca sangereaza dupa incidentul din minutul 3.

Kabasele se pregateste sa intre la FC Voluntari. Oaspetii de la FC Voluntari forteaza egalarea pe Arena Nationala.

Min 59 - Ocazie pentru FC Voluntari. Belahmeur a centrat, iar Planic a trimis periculos cu capul in afara terenului. Mingea a trecut aproape de bara portii aparate de Balgradean. Din cornerul obtinut cei de la Voluntari n-au reusit sa puna in pericol poarta lui Balgradean.

Min 51 - GOOOOLLL FCSB! Gnohere inscrie din fata portii dupa pasa excelenta primita de la Florin Tanase. Cosmin Vatca nu a avut nicio sansa. Gnohere ajunge la golul cu numarul 8 in acest sezon de Liga 1.

Min 50 - Dennis Man trimite slab din afara careului. Mingea trimisa cu piciorul stang de mijlocasul de la FCSB a fost prins fara emotii de Cosmin Vatca.

Min 47 - Gnohere a fost la un pas de deschiderea scorului. Sutul bizonului a fost blocat in ultimul moment de Ricardinho. in interiorul careului.

Malfeury este inlocuit cu Ciucur la FC Voluntari. Nu sunt schimbari la pauza la gazde.

PAUZA - Se intra cu 0-0 la cabine. FCSB a avut o ocazie importanta si un gol anulat pentru offside in prima repriza a meciului de pe Arena Nationala.

Min 45 - Ion Gheorghe a intrat in careul celor de la FCSB, iar sutul trimis spre poarta lui Balgradean a fost respins in corner de Romario Benzar.

Min 44 - Lucian Filip trimite cu piciorul stang din afara careului. Mingea trimisa de fotbalistul lui FCSB s-a dus pe langa poarta aprata de Cosmin Vatca.

Min 41 - Gnohere trimite mingea in poarta din centrarea lui Man, dar reusita fotbalistului de la FCSB a fost anulata pentru offside.

Min 32 - FCSB nu mai reuseste sa puna in pericol poarta lui Cosmin Vatca. Oaspetii de la FC Voluntari incep sa iasa la joc si se apropie mai des de careul lui Balgradean.

Min 24 - Cei de la FC Voluntari s-au apropiat pentru prima data de poarta echipei lui Dica. Ion Gheorghe a trimis slab din careu spre poarta lui Balgradean.

Min 22 - Florinel Coman este cel mai activ om al celor de la FCSB. A trimis mult peste poarta lui Vatca din interiorul careului.

Min 20 - Florinel Coman si-a incercat din nou norocul din corner. Mingea trimisa de Coman s-a dus in plasa laterala a portii aparate de Vatca.

Min 18 - Lovitura libera pentru FCSB din apropierea careului. Florinel Coman este cel desemnat sa execute. Sutul mijlocasului de la FCSB a fost respins cu greu de Cosmin Vatca.

Min 3 - Ricardinho si Florinel Coman s-au lovit cap in cap la un duel aerean. A fost nevoie de interventia medicilor. Olimpiu Morutan a fost trimis la incalzire de Nicolae Dica pentru ca exista riscul ca Florinel Coman sa nu poata continua meciul. Detalii AICI

Min 1 - A inceput partida dintre FCSB si FC Voluntari de pe Arena Nationala.

*** Gigi Becali n-a venit la meci. In loja unde statea de obicei patronul FCSB si-a facut aparitia Victor Becali, recent eliberat din inchisoare.

*** Doar cateva sute de oameni in tribunele National Arena cu 10 minute inainte de startul partidei.
__________________________________________________________________________________________
In lipsa de solutii, Dica il trimite pe Mihai Roman fundas stanga in fata lui FC Voluntari. Mijlocasul defensiv Lucian Filip e fundas central, in timp ce Zlatinski, folosit putin in ultimul timp, apare titular la mijloc alaturi de Teixeira. Man, Tanase si Florinel Coman joaca in spatele lui Gnohere. Pustiul Toma, abia promovat de la echipa secunda, e pe banca de rezerve, unde mai sunt Vlad, Morutan, Jakolis, Rusescu si Daniel Benzar.

Echipa de start a FCSB cu Voluntari: Balgradean - Benzar, Planic, Filip, Roman - Teixeira, Zlatinski - Man, Tanase, Coman - Gnohere
Rezerve: Vlad, Morutan, Jakolis, Rusescu, Daniel Benzar, Toma