REZUMAT VIDEO: FCSB 1-1 Brugge // Stelistii au inviat in repriza a doua, Tanase a ratat un penalty! Cum a aratat echipa

Data publicarii: Miercuri 04 Iulie 2018, 18:14
Data actualizarii: Miercuri 04 Iulie 2018, 22:32

Pentru FCSB urmeaza meciurile cu Ajax si PAOK

FCSB a remizat cu Brugge, in primul amical in cantonamentul din Olanda. Belgienii au inceput tare, cu un gol marcat in minutul 5, iar stelistii n-au aratat mare lucru in atac pana la pauza.

In a doua repriza, Dica a trimis in teren o echipa schimbata, iar jocul a functionat mai bine.

• FCSB - Brugge LIVE

Teixeira a facut un meci bun, Moruran a ajuns si el de cateva ori in pozitie de finalizare, iar Man a ratat mai multe ocazii.

Florin Tanase a ratat un penalty, cu 15 minute inainte de final.

**Echipa de start: Balgradean - Benzar, Planici, Balasa, Morais - Nedelcu - Teixeira, Popescu - Man, Tanase, Coman

**Echipa in repriza secunda: Balgradean - Jakolis, Planici, Filip, Momcilovici - Qaka, Pintilii, Morutan - Man, Tanase, Teixeira

**Au mai intrat Andrei Vlad, Daniel Benzar, Ianis Stoica si Cristian Dumitru

FAZELE MECIULUI

SCOR FINAL: 1-1

Min 82: Intra si Ianis Stoica, in locul lui Man.

Min 80: Tricoul lui Alibec a ajuns la Cristian Dumitru, atacantul luat de Dica din lotul de juniori. Dumitru a intrat in locul lui Florin Tanase

Min 75: Tanase a ratat un penalty, care fusese scos de Man

Min 72: Intra Daniel Benzar

Min 68: Morutan are prima sansa de gol, sutul sau este respins de portar

Min 67: Jakolis incearca sa il surprinda pe portar cu un sut de la distanta, lateral stanga, mingea trece putin pe langa vinclu

Min 65: Faza spectaculoasa reusita de Teixeira, care croseteaza prin toata apararea adversa, sutul sau este blocat insa de portar

Min 60: Man trece frumos de doi adversari, in stanga careului, paseaza in centru pentru Tanase, care suteaza putin pe langa poarta.

1-1: GOOOL FCSB | Teixeira provoaca golul stelistilor. Centrarea sa este deviata de un adversar si ajunge in poarta. ('52)

Morutan a intrat dupa pauza

0-1 scorul pauzei | Brugge a deschis scorul rapid, in minutul 5, stelistii n-au avut forta in atac. Man s-a miscat cel mai bine, cu o ocazie in minutul 27 si o lovitura libera surprinzatoare cu cateva minute inainte de pauza.

Min 40: Lovitura libera pentru FCSB, lateral dreapta - Man il surprinde pe portarul belgienilor cu un sut cu mult efect, direct pe poarta, cand toata lumea astepta o centrare. "Bravo, Denise", se aude Dica de la margine.

Min 27: Man are o sansa buna de gol, dar sutul sau din 12 metri se duce peste poarta

Min 18: Florinel Coman trimite un sut ceva mai periculos de la 25 de metri, prinde portarul lui Brugge. Destul de sarac jocul ofensiv al stelistilor in acest inceput de meci.

0-1: Brugge a deschis scorul rapid, in minutul 5, in urma unui corner. Denswil a reluat cu capul. Dica a fost nemultumit de marcajul jucatorilor sai si a strigat de pe margine la jucatori.

FCSB incepe astazi seria amicalelor tari din Olanda. De la ora 19:30 este programat meciul cu Brugge, urmand ca zilele viitoare stelistii sa intalneasca Ajax si PAOK.

ECHIPA DE START

FCSB: Balgradean, Benzar, Planic, Balasa, Morais, Nedelcu, Teixeira, Popescu, Man, Tanase, Coman

Partida va fi transmisa in direct pe contul de YouTube al FCSB.