"Cea mai INCREDIBILA poveste din tenis!" Buzarnescu, reactie FANTASTICA dupa calificarea in turul 3 la Wimbledon!

Mihaela Buzarnescu Buzarnescu Wimbledon 2018 Mihaela Buzarnescu Katie Swan Turneul de la Wimbledon Wimbledon 2018 Tenis "Cea mai INCREDIBILA poveste din tenis!" Buzarnescu, reactie FANTASTICA dupa calificarea in turul 3 la Wimbledon!
Data publicarii: Miercuri 04 Iulie 2018, 15:57
Data actualizarii: Miercuri 04 Iulie 2018, 16:01

Mihaela Buzarnescu s-a calificat in turul 3 la Wimbledon, dupa 6-0, 6-3 cu tanara Katie Swan (Marea Britanie).

Mihaela Buzarnescu s-a calificat fara emotii, miercuri, in turul al treilea la cel de-al treilea turneu de Grand Slam al anului, Wimbledon. Performanta romancei a fost salutata pe retelele de socializare starnind mute reactii de apreciere.

Favorita numarul 29 s-a impus in turul secund in fata reprezentantei gazdelor, Katie Swan, aflata pe locul 204 in ierarhia WTA si care in primul tur a eliminat-o in minimul de seturi pe Irina Begu. Buzarnescu a invins-o pe Swan dupa o ora si 15 minute de joc, scor 6-0, 6-3. Mihaela s-a aflat in control pe toata durata partidei, iar favorita publicului nu a putut decat sa-i dea romancei cate o replica din cand in cand, insa acest lucru nu a fost indeajuns pentru a-i pune probleme jucatoarei noastre.

“Mihaela Buzarnescu ramane cea mai incredibila poveste din tenis in 2018”,
a postat pe Twitter jurnalistul New York Times, Ben Rothenberg. “Buzarnescu a fost ca un zid” si “Jocul Mihaelei Buzarnescu arata grozav” au afirmat alti urmaritori ai sportului alb. De asemenea, o fana a tenisului crede in sansele Mihaelei pana la capat si si-a expus dorinta pe Twitter: “Sper ca una din fetele astea sa castige la Wimbledon: Simona, Buzarnescu, Aga sau Ostapenko”

Dupa calificarea in turul trei, sportiva noastra si-a asigurat un cec in valoare de 100.000 de lire sterline si 130 de puncte in clasamentul WTA. In continuare, Mihaela va juca impotriva castigatoarei dintre Karolina Pliskova si Viktoria Azarenka.