FC Voluntari - U Cluj 0-0 | Remiză albă în Ilfov. Ambele echipe pleacă de pe teren cu un singur punct

Live text: FC Voluntari - U Cluj
Data publicarii: Vineri 26 August 2022, 19:46
Data actualizarii: Vineri 26 August 2022, 20:43

FC Voluntari s-a duelat cu Universitatea Cluj în Superliga, însă nu a reușit să o învingă pe teren propriu.

Cartonas galben

Romario vede cartonașul galben în urma intervenției arbitrajului video. Centralul a revăzut faza la monitorul de lângă teren timp de câteva minute și a luat decizia de a-l avertiza pe fotbalistul Universității. Costin fusese călcat pe tibie, iar jocul se oprise în urma unui fault.

MIN '64
Ratare

Universitatea Cluj rămâne echipa mai periculoasă în jumătatea adversă. Mingea traversează careul și îl găsește pe Briceag la margine, care șutează puternic spre poarta lui Popa. Lovitura trece, însă, peste transversală, iar ardelenii ratează șansa de a debloca scorul printr-o reușită de excepție.

MIN '46
Inceput

Arbitrul fluieră startul reprizei secunde.

MIN '45+1
Pauza

Pauză în Voluntari - U Cluj! Scorul rămâne 0-0, în ciuda faptului că ambele echipe au avut ocazii și au căutat să deschidă scorul. Paritda este urmărită de Pancu și Daniel Coman, respectiv Victor Pițurcă și Gigi Nețoiu.

Pauză în Voluntari - U Cluj! Scorul rămâne 0-0, în ciuda faptului că ambele echipe au avut ocazii..._743
MIN '17
Ratare

Clujenii avansează periculos spre poarta adversă. Alexandru Chipciu ridică privirea și încearcă să găsească o porțită prin care să trimită mingea spre poarta lui Popa, însă șutează slab, iar Voluntari are o lovitură de la șase metri.

MIN '1
Inceput

Arbitrul fluieră începutul meciului. Universitatea Cluj beneficiază de lovitura de start. Ardelenii vor ataca de la dreapta la stânga.

Lineup
Echipele de start!

FC Voluntari:
Popa - Ricardinho, Armaș, Matricardi - Costin, Meleke, Răduț, Aliji - Florea, Nemec, Veiga Lopes;
U Cluj: Gorgea - Romeo, Pițian, Ispas, Briceag - Bic, Romario, Filip - Chipciu, Bălan, Fernandes.
26-08-2022 12:42

FC Voluntari - U Cluj, LIVE TEXT de la 18:45

FC Voluntari și nou-promovata U Cluj se întâlnesc vineri în primul meci al etapei 7 din Superliga, LIVE TEXT de la ora 18:45 pe sport.ro.

Dacă gazdele (locul 11, cu 7 puncte) au bifat deja două succese în această ediție de campionat, oaspeții (locul 15, penultimul, cu 2 puncte) nu au cunoscut încă gustul victoriei.

Meciul de pe stadionul ”Anghel Iordănescu” din Voluntari consemnează un duel în premieră pentru prima divizie, iar antrenorul ilfovenilor, Liviu Ciobotariu, este neînvins în duelurile din Liga 1 cu Universitatea Cluj, tehnicianul având trei victorii și un egal și neprimind niciun gol de la echipa ardeleană în cele patru partide, informează site-ul oficial al Ligii Profesioniste de Fotbal. La U Cluj, va fi meciul de debut pentru Eugen Neagoe, abia instalat în funcția de antrenor principal al ”studenților”.