Farul, de neoprit și în perioada de mercato din iarnă! Gică Popescu a făcut anunțul: „Deja am semnat cu un jucător”

Farul Constanta Gica Popescu Superliga Superliga "A fost primul pas dintr-un drum lung". Mesajul emoționant transmis de Gică Popescu pentru fiul său la debutul în Liga 1
Vali Andronescu
Data publicarii: Marti 27 Decembrie 2022, 09:42
Data actualizarii: Marti 27 Decembrie 2022, 09:45

Farul este lider înainte de pauza de iarnă în Superligă, cu 45 de puncte în urma primelor 21 de etape.

După ce au fost aduși 14 jucători în perioada de mercato din vară, Farul nu se oprește nici în iarnă de sosiri! Constănțenii au mai transferat un jucător, care joace pe post de atacant.

Președintele grupării de la nivelul mării, Gică Popescu, a vorbit despre noul transfer al Farului, evidențiind postul pe care evoluează fotbalistul și motivul pentru care încă nu-i dezvăluie numele.

„Deja am semnat cu un jucător. Nu vi-l pot spune, pentru că este în vacanţă. Un jucător care mie îmi place foarte mult şi mi-a plăcut întotdeauna, şi am încercat să-l conving pe Gică de-a lungul timpului să-l aducă. Acum l-am convins, s-a convins el.

(n.r. pe ce poziţie joacă) Atacant şi mă bucur mult că am reuşit să-l aducem. Intentionăm să aducem şi alţi jucători, ai nevoie de un lot lărgit pentru a putea ţine pasul cu echipele de top”, a spus Gică Popescu, potrivit Orange Sport.

Farul, în această stagiune

Constănțenii au înregistrat 13 victorii, șase rezultate de egalitate și două înfrângeri. În ultimele două meciuri, înainte de pauza de iarnă, Farul a făcut egal în deplasare cu FC Voluntari, 1-1, și a pierdut rușinos, tot în deplasare, 0-4 cu FC Hermannstadt.

La sfârșitul lui ianuarie, campionatul va reîncepe, iar trupa dirijată de Hagi se va duela cu CFR Cluj pe 23 ianuarie, ora 20:00. Următorul meci al Farului va fi cu FCSB, pe 28 ianuarie, de la oar 18:00.