Hermannstadt - FCSB FCSB Hermannstadt Superliga Stadion Sibiu
Data publicarii: Luni 16 Ianuarie 2023, 22:19
Data actualizarii: Luni 16 Ianuarie 2023, 22:19

Hermannstadt va juca primul meci din 2023 pe teren propriu, la Sibiu, pe stadionul proaspăt inaugurat, duminică, de la ora 20:45, în compania celor de la FCSB.

Sibienii au vrut să profite de interesul uriaș pe care-l generează meciul cu FCSB și au pus în vânzare biletele cu aproape o săptămână înainte de meci. Chiar dacă fanii s-au plâns pe rețelele de socializare de prețurile ”piperate” ale tichetelor, acestea au fost epuizate după doar trei ore.

Prețurile biletelor pentru meciul Hermannstadt - FCSB:

Loje - 500 de lei

• Stadion Sibiu

Tribuna 1/2 lateral - 90 de lei

Peluze - 50 de lei

FCSB a pierdut ambele meciuri amicale programate în cantonamentul din Antalya, cu Pogon Szczecin (0-2) și Rakow Czestochowa (1-4).

În ultima partidă, cu echipa lui Bogdan Racovițan, FCSB era condusă cu 3-0 după doar 26 de minute. Nowak, Gutkovskis și Lopez au înscris pentru polonezi, iar vicecampioana României a redus din handicap abia în minutul 69, prin Billel Omrani. Rakow a stabilit scorul final la una dintre ultimele faze grație golului înscris de Fran Tudor.

Hermannstadt - FCSB, duminică, 20:45

Înainte de primul meci oficial din 2023, FCSB este pe locul trei, cu 38 de puncte după 21 de etape, la egalitate cu Rapid și Universitatea Craiova.

De partea cealaltă, Hermannstadt, care a fost depunctată de FRF, este pe locul nouă, cu 24 de puncte. În primul meci disputat la Sibiu, pe noul stadion, echipa lui Marius Măldărășanu a câștigat categoric meciul cu Farul Constanța, scor 4-0.