Etapa si SCANDALUL in Liga I! Dinamo acuza CFR de HOTII pentru titlu! Care e cea mai avantajata echipa de arbitraje?

Dinamo CFR Cluj Liviu Ciobotariu Nicolae Badea Superliga
Data publicarii: Joi 22 Martie 2012, 09:03
Data actualizarii: Joi 22 Martie 2012, 09:14

Otelul 1-1 Dinamo / Dinamo si CFR au facut din nou pasi gresiti iar Rapid, Steaua si Vaslui pot profita azi. Daca bat, Steaua si Rapid se vor apropia la un singur punct de Dinamo, echipa care acuza din nou arbitrajul.

Dinamovistii au facut scandal inca de la pauza meciului cu Otelul, dupa eliminarea lui Marius Niculae din minutul 40. Badea a anuntat ca e posibil sa se retraga daca greselile se vor repeta si a acuzat-o pe CFR de jocuri de culise.

"Din punctul meu de vedere, Craciunescu nu mai beneficiaza de credit sa conduca CCA! Reactia lui Marius Niculae nu a fost de cartonas rosu. E inadmisibil. Vorbim deja de arbitraje comandate, de arbitraje dirijate catre nord-vestul tarii", a declarat Nicolae Badea la DigiSport in pauza meciului. Acesta nu si-a schimbat parerea dupa repriza a doua, chiar daca Dinamo a primit un penalty inexistent pentru un fault imaginar la Danciulescu. Lovitura a fost insa ratata de Catalin Munteanu.

Nici Ciobotariu n-a mai rezistat si a acuzat brigada trimisa de Craciunescu la Galati. "Mi se pare ciudat ca avem mereu aceeasi brigada, poate si cu Rapid o sa fie aceeasi brigada. Nu comentez arbitrajul insa mereu in deplasare avem aceeasi arbitri!!", a declarat antrenorul dinamovist.