Dumitru Dragomir, dur după FCSB - Universitatea Craiova: "Nu poți să faci asemenea schimbări. Gigi e influențat!"

Dumitru Dragomir FCSB Gigi Becali Universitatea Craiova Superliga
Data publicarii: Duminica 19 Martie 2023, 13:53
Data actualizarii: Duminica 19 Martie 2023, 13:52

FCSB și Universitatea Craiova au remizat, scor 1-1, în prima etapă din play-off.

Jovan Markovic a deschis scorul în minutul 32, după o fază de toată frumusețea, în care s-a distrat cu apărarea lui FCSB și l-a învins pe Ștefan Târnovanu. Golul egalizator i-a aparținut în minutul 66 lui Malcom Edjouma, care s-a înălțat excelent în careul oltenilor la o centrare a lui Radunovic.

Dumitru Dragomir critică schimbările făcute de FCSB în repriza secundă și crede că Gigi Becali ar fi influențat de anumite persoane din anturajul său. De asemenea, fostul șef al LPF spune că nu a mai văzut niciodată o repriză atât de slabă din partea vicecampioanei.

• FCSB a făcut 4 schimbări: Darius Olaru, înlocuit de Andrei Cordea la pauză, din motive medicale, Florinel Coman (64') schimbat cu David Miculescu, Octavian Popescu (76') înlocuit de Ovidiu Popescu și Andrea Compagno (90+2') schimbat de Eduard Radaslavescu.

"Eu cred că Gigi e și influențat de cei din jurul lui. Altfel nu poți să faci asemenea schimbări. Singurul care putea să mai dea o pasă filtrantă era Octavian Popescu, iar singurul care putea să mai dea gol era Compagno. I-a scos pe amândoi. Așa a gândit el. Dacă așa a gândit el?

Oricine se supăra după prima repriză. Eu n-am văzut niciodată Steaua (n.r - FCSB) jucând atât de prost ca în primă repriză. Craiova putea să lea dea 4 goluri ușor în prima repriză", a spus Dumitru Dragomir, la Fanatik.

FCSB ocupă locul al treilea în clasament cu 30 de puncte, la două în spatele Farului și lui CFR Cluj, care joacă duminică. Universitatea Craiova are 28 de puncte și se află pe locul al patrulea.

În următoarea etapă, roș-albaștrii joacă în deplasare cu Sepsi Sf. Gheorghe, în timp ce oltenii vor evolua pe teren propriu contra campioanei en-titre, CFR Cluj.