”Câinii” au anunțat că vor transfera peste zece jucători în următoarea perioadă de mercato. Primul a fost Cristi Mihai (20 de ani), care a semnat cu Dinamo și va ajunge sub comanda lui Zeljko Kopic după ce va încheia sezonul la UTA Arad.
Răzvan Tănaă e pe lista lui Dinamo
Dinamo ar vrea să mai transfere tineri și a pus ochii pe Răzvan Tănasă (22 de ani), care este împrumutat de Farul Constanța la Oțelul Galați. După doi ani pe malul Dunării, jucătorul care poate evolua atât ca exrtemă dreaptă, cât și ca extremă stângă, va reveni la clubul patronat de Gică Hagi.
Rămâne de văzut dacă Farul Constanța va dori să renunțe la Tănasă. Dinamo ar putea înainta o ofertă similară celei plătite pentru transferul lui Cristi Mihai de la UTA Arad, adică 350.000 de euro, scrie GSP.ro.
Tănasă a marcat un singur gol pentru Oțelul Galați în sezonul regulat, dar în play-out și-a luat revanșa. A înscris de patru ori în opt meciuri.
Andrei Nicolescu anunță transferuri la Dinamo: ”10-12 jucători”
„Încercăm să facem alegeri din ce în ce mai bună, să ne poziționăm noi mai puternici. Strategia nu se schimbă, dar așa cum anul trecut am încercat să devenim mai buni, anul viitor vom face tot ce ține de noi și vom lua cele mai bune măsuri să fim mai buni decât anul ăsta.
Nu se schimbă strategia, cred că am declarat-o și eu, și Kopic. Sunt anumiți factori externi și anumiți factori interni care nu ne-au dus până acum la victorie, dar încercăm să devenim mai buni.
Avem o cifră, cifră destul de mare. Spre 10-12 jucători. Avem un nucleu pe care încercăm să-l întărim și dumneavoastră, toată presa, ați vorbit că Dinamo nu are bancă. Și atunci, cifra asta nu e atât de mare.
Avem un nucleu de jucători și vorbim despre constituirea unui lot competitiv pe toate posturile, să avem două opțiuni similare, dacă nu identice”, a spus Andrei Nicolescu.