Declarația cu care Nae Constantin ridică semne de întrebare: "La Botoșani sunt probleme mai mari ca la Petrolul"

Petrolul Ploiesti FC Botosani Nae Constantin Superliga
Data publicarii: Duminica 04 Septembrie 2022, 23:53
Data actualizarii: Duminica 04 Septembrie 2022, 23:57

Petrolul Ploieşti a învins-o pe FC Botoşani cu scorul de 2-1 (1-0), pe teren propriu, într-un meci din etapa a noua a Superligii.

Petrolul Ploiești s-a impus prin reușitele lui Christian Irobiso (minutul 22) şi Gheorghe Grozav (minutul 64). Golul de onoare al al oaspeţilor a fost înscris de fundaşul olandez Shaquill Sno (minutul 90+1).

Nou-promovata Petrolul e neînvinsă de şapte etape, în care are cinci victorii şi două egaluri. De cealaltă parte, FC Botoşani a ajuns la trei meciuri consecutive fără victorie, două eşecuri şi un egal.

Declarație explozivă a lui Nae Constantin

La finalul partidei, antrenorul de la Petrolul Ploiești a vorbit despre meciul câștigat, dar a adus în discuție și un subiect neașteptat, problemele de la FC Botoșani.

"A fost un joc echilibrat, o echipă pe care o știam, care pune presiune. Ne-am descurcat destul de bine defensiv. Finalul a fost palpitant, cum ne place nouă să ne chinuim. Irobiso cred că a fost omul meciului, știam ce poate, de aceea l-am și adus. Răbdarea asta.. ne-a răsplătit așteptările. Fazele fixe funcționează pentru că lucrăm mult la antrenament.

Tamaș a fost foarte bun, cum a fost în toate meciurile de până acum. Îl știu de mult timp, l-am simțit că el nu vrea să plece. A vrut să tragă un semnal de alarmă. Se tot vorbește despre problemele de la Petrolul, dar sunt echipe din Superliga la care sunt mai mari. Întrebați la Botoșani și o să vedeți că sunt probleme mai mari ca la Ploiești", a declarat Nae Constantin la DigiSport.