Petrolul Ploiești - FC Botoșani 2 - 1 | "Lupii galbeni" bifează o nouă victorie de răsunet și rămân pe locul trei în Superliga

Live text: Petrolul Ploiesti - FC Botosani
Data publicarii: Duminica 04 Septembrie 2022, 23:22
Data actualizarii: Duminica 04 Septembrie 2022, 23:33

Petrolul Ploiești a continua seria rezultatelor pozitive, bifând o victorie pe teren propriu cu FC Botoșani, scor 2-1.

Final

Petrolul Ploiești - FC Botoșani 2-1! Gazdele bifează un nou succes în campionat și se mențin pe locul trei în Superliga.

MIN '91
Gol

GOOOL FC Botoșani! Shaquill Sno micșorează diferența în minutele de prelungire. Jucătorul profită de o fază încurcată în interiorul careului advers și bagă mingea în poartă.

GOOOL FC Botoșani! Shaquill Sno micșorează diferența în minutele de prelungire. Jucătorul..._1046
2-1
MIN '64
Gol

GOOOL Petrolul Ploiești! Gicu Grozav majorează diferența pentru "lupii galbeni". Irobiso centrează mingea în fața porții, Gicu Grozav împinge cu pieptul, însă Pap respinge tot la atacantul gazdelor, care nu mai ratează și a doua oară.

GOOOL Petrolul Ploiești! Gicu Grozav majorează diferența pentru "lupii galbeni". Irobiso..._1045
2-0
MIN '49
Ratare

Ocazie importantă pentru Petrolul Ploiești! Gicu Grozav preia balonul și șutează de la distanță, însă mingea trece puțin pe lângă poartă.

MIN '46
Inceput

Petrolul Ploiești - FC Botoșani 1 - 0 | A început repriza secundă.

MIN '46
Final

Petrolul Ploiești - FC Botoșani 1 - 0! Final de primă repriză.

MIN '37
Ratare

Ocazie incredibilă pentru Petrolul Ploiești! Irobiso trimite mingea în careu, Jair vine la finalizare, dar trimite puțin pe lângă poartă, după ce îl driblase pe Pap.

Ocazie incredibilă pentru Petrolul Ploiești! Irobiso trimite mingea în careu, Jair vine la..._1041
MIN '22
Gol

GOOOL Petrolul Ploiești! Christian Irobiso deschide scorul pe Ilie Oană. Huja trimite cu capul spre poartă mingea venită dintr-o centrare din corner, Pap respinge, iar Irobiso recuperează balonul și marchează.

GOOOL Petrolul Ploiești! Christian Irobiso deschide scorul pe Ilie Oană. Huja trimite cu..._1040
1-0
MIN '16
Ratare

Ocazie pentru FC Botoșani! Camara îi pasează lui Mailat, care pătrunde în careu și șutează, însă Tamaș deviază mingea care trece pe lângă poartă.

MIN '7
Ratare

Ocazie pentru FC Botoșani! Camara pătrunde în careul gazdelor, încearcă să îi paseze în lateral lui Mailat, însă Tamaș reușește să degajeze mingea.

MIN '1
Inceput

Petrolul Ploiești - FC Botoșani | A început partida. Echipa care va câștiga meciul, urcă pe locul trei în Superliga.

Lineup

Petrolul Ploiești: Vâlceanu - Meijers, Tamaș, Huja - Borța, Seto, Dumitriu, Jair, Țicu - Grozav, Irobiso

Antrenor: Nicolae Constantin

FC Botoșani: Pap - Sno, Dican, Boli, Dragu - Ivanov, Perianu, Mussis - Mateus, Camara, Mailat

Antrenor: Mihai Teja

04-09-2022 11:47

Petrolul Ploiesti - FC Botosani, LIVE TEXT, de la ora 21:30

Petrolul Ploiești se află pe poziția a treia după opt meciuri cu 14 puncte. Formațai dirijată de Nicolae Constantin a strâns patru victorii, două remize și două înfrângeri.

De cealaltă parte, FC Botoșani se situează pe a șaptea poziție cu 12 puncte, însă cu un meci în minus față de "lupii galbeni" și cu două față de liderul Rapid. Formația lui Mihai Teja a acumulat trei victorii, trei rezultate de egalitate și o înfrângere.