FCSB - Hermannstadt Darius Olaru FCSB Superliga
Data publicarii: Sambata 16 Decembrie 2023, 21:05
Data actualizarii: Sambata 16 Decembrie 2023, 21:06

Criticat de Gigi Becali după meciul din Gruia cu CFR Cluj, Darius Olaru a luat atitudine și a înscris de două ori în prima repriză a meciului cu Hermannstadt.

Căpitanul vicecampioanei a deschis scorul cu un șut superb din interiorul careului în minutul 22, din centrarea lui Alex Băluță, iar în minutul 45 a dus scorul la 2-0 după ce Florinel Coman i-a lăsat mingea pentru un șut de la marginea careului.

Cu aceste două reușite, internaționalul român a ajuns la zece reușite și este golgheterul-surpriză al campionatului, peste Dan Nistor de la Universitatea Cluj și Aurelian Chițu de la FCU Craiova.

FCSB și Hermannstadt, înainte de meci

În campionat, FCSB se situează în vârful clasamentului cu 38 de puncte. 11 victorii, cinci rezultate de egalitate și treiînfrângeri a înregistrat echipa pregătită de Elias Charalambous până acum.

De cealaltă parte, FC Hermannstadt se află pe locul șase cu 28 de puncte. Formația dirijată de Marius Măldărășanu a obținut până în clipa actuală șase câștiguri, 10 remize și trei eșecuri.