Darius Olaru chindia FCSB Octavian Popescu Superliga
Data publicarii: Duminica 14 August 2022, 23:34
Data actualizarii: Duminica 14 August 2022, 23:34

FCSB a câștigat dramatic meciul cu Chindia Târgoviște, scor 3-2, în runda a cincea din Superliga.

Chindia a jucat în inferioritate numerică din minutul 7, după eliminarea lui Cristian Neguț, însă jucătorii lui Adrian Mihalcea au fost extrem de eficienți și au reușit să intre la pauză cu un avans de două goluri grație reușitelor lui Doru Popadiuc (22') și Daniel Popa (28').

Darius Olaru a ratat o șansă uriașă în FCSB - Chindia

Nicolae Dică a făcut trei schimbări la pauză, iar FCSB a rezolvat meciul cu trei goluri în 10 minute. Dubla lui Andrei Cordea (49, 55) și golul lui Joonas Tamm (59) au adus vicecampioana României în avantaj.

În minutul 90+4, la penultima fază a meciului, FCSB a avut o șansă uriașă de a face 4-2. Darius Olaru a scăpat pe un contraatac doi contra unu, i-a pasat lui Octavian Popescu și a reprimit în fața porții, însă a trimis pe lângă din 11 metri, chiar dacă poarta era goalăă.

Ulterior, Chindia a pleat imediat la atac, însă nu a reușit să egaleze, iar FCSB - Chindia s-a terminat 3-2.