Darius Olaru, prima reacție după un nou titlu pierdut de FCSB: ”Nu poți câștiga în aceste condiții”

Darius Olaru farul - fcsb FCSB Superliga Darius Olaru
Data publicarii: Luni 22 Mai 2023, 08:40
Data actualizarii: Luni 22 Mai 2023, 08:40

Farul Constanța a câștigat dramatic meciul cu FCSB, scor 3-2, după ce a fost condusă cu 0-2, și a reușit să câștige titlul în Superligă.

FCSB avea nevoie de cel puțin un rezultat de egalitate pentru a spera până în ultima etapă la campionat. Astfel, rezultatul din ultima etapă, cu Rapid, nu va mai conta în economia clasamentului final.

Darius Olaru (25 de ani), mijlocașul celor de la FCSB, a tras primele concluzii după ce echipa lui Becali a pierdut din nou titlu și și-a adjudecat, astfel, al șaptelea titlu de vicecampioană din ultimii opt ani.

Darius Olaru: ”Nu poți câștiga în aceste condiții”

"Nu ne-am retras de la 2-0, ne-am retras de la 0-0... Am luat un gol copilăresc pe final de primă repriză și asta a fost. Nu știu dacă am pierdut astăzi campionatul, ci în timpul sezonului. Titlul nu s-a jucat astăzi.

În fiecare an vorbim de maturitate pe final de sezon. Astăzi n-am arătat-o. Am primit 3 goluri pe greșeli personale. Nu poți câștiga în aceste condiții", a spus Darius Olaru.

Farul Constanța - FCSB 3-2. Gică Hagi e campion!

FCSB a început în forță partida de la Ovidiu. Adrian Șut a deschis scorul în minutul opt cu o execuție de excepție, iar Andrea Compagno a majorat diferența în minutul 17.

Criciuma Mateus a redus din diferență în minutul 42, iar la pauză, FCSB era deasupra Farului Constanța în clasament.

În partea secundă, însă echipa de la malul mării a intrat cum nu se putea mai bine în joc. Tudor Băluță a restabilit egalitatea în minutul 59, iar Louis Munteanu a adus victoria în minutul 86.

Formația dirijată de Gică Hagi a reușit, în consecință, să obțină toate cele trei puncte și să câștige campionatul României!