Dan Petrescu, revoltat că VAR-ul n-a intervenit la golul Botoșaniului! Ce contestă antrenorul campioanei

Dan Petrescu CFR Cluj FC Botosani VAR Superliga Dan Petrescu
Data publicarii: Duminica 11 Decembrie 2022, 20:39
Data actualizarii: Duminica 11 Decembrie 2022, 21:57

FC Botoșani a terminat la egalitate cu CFR Cluj, 1-1 (0-1), duminică seara, pe teren propriu, într-un meci din etapa a 20-a a Superligii de fotbal.

Dan Petrescu s-a arătat extrem de deranjat la finalul meicului cu Botoși de faptul că VAR-ul n-a interventi la golul marcat de moldoveni, deoarece în opinia sa mingea a ieșit în out la faza care a precedat reușita Botoșaniului.

Dan Petrescu, supărat pe arbitrajul video la finalul meciului cu Botoșani

„Am pierdut două puncte mari, am avut 1-0 până în minutul 90. Prima repriză, destul de bună, a doua a fost mai slabă. Ei au dat gol la prima ocazie mare. Golul a venit după un out foarte clar al nostru.

Eu nici n-am văzut golul pentru că nu înţelegeam cum de nu s-a dat out, jucătorii s-au oprit. Nu înţeleg de ce n-a intervenit VAR-ul.

Dacă egalam noi în minutul 90, era un punct câştigat, dar aşa sunt două puncte pierdute”, a spus Dan Petrescu la finalul meciului Botoșani - CFR Cluj.

CFR Cluj e neînvinsă de patru meciuri în campionat, trei victorii şi un egal. FC Botoşani nu a mai câştigat de şapte etape, în care are patru egaluri şi trei înfrângeri.

• Acesta a fost meciul de debut al antrenorului Flavius Stoican la FC Botoşani.