Cum a analizat Narcis Răducan eroarea lui Arlauskis: „A vrut să facă o nebunie de genul ăsta!”

farul - universitatea craiova Narcis Raducan Superliga Superliga EXCLUSIV | Narcis Raducan, replica adus lui Gikiewicz: "Doar o parte din ce zice el e adevarat!" Ce spune fostul directorul sportiv al lui FCSB
Data publicarii: Luni 06 Februarie 2023, 22:58
Data actualizarii: Luni 06 Februarie 2023, 22:57

Universitatea Craiova a pierdut în fața celor de la Farul Constanța în deplasare, scor 1-2.

Giedrius Arlauskis se află la trupa din Bănie din toamna lui 2022 și a strâns, până în clipa actuală, șase apariții în poarta Universității Craiova în Superligă, încasând șapte goluri.

Fost director sportiv la FCSB, Narcis Răducan a vorbit despre faultul comis de Arlauskis în prima parte a jocului, când l-a tamponat pe Mihai Popescu în careu și a dus la o lovitură de la 11 metri pentru adversari, transformată ulterior de Larie (minutul 34).

„Arlauskis are astfel de ieșiri uneori. Eu știi ce cred? Dacă te pui în mintea lui, știi ce a vrut el să facă?. L-a deranjat că l-a șicanat că l-a deranjat puțin adversarul și a vrut să intre în fața lui și să fie el faultat. Ceva de genul. Să obțină un galben pentru adversar. O nebunie de genul ăsta! Ceva copilăresc”, a spus Narcis Răducan la televiziunea Digi Sport.

Farul Constanța - Universitatea Craiova 2-1

Elevii lui Gică Hagi au intrat excelent în meci. Adrian Mazilu a deblocat tabela în minutul șase, în urma assistului provenit de la Louis Mounteanu. Ionuț Larie a transformat un penalty în minutul 34 și a majorat diferența înainte de pauză.

În partea a doua a meciului, Alexandru Ișfan l-a servit pe Dan Nistor în minutul 58 și a redus din diferență, însă tabela a rămas nemodificată până la fluierul de final al lui Andrei Chivulete, iar Farul a revenit, astfel, pe prima poziție în Superligă.