Ce a mai avut de zis Nicușor Bancu după Farul - Universitatea Craiova 2-0

Nicusor Bancu farul - universitatea craiova Superliga Valerică Găman și Nicușor Bancu, reacții după CFR - Craiova 1-0: ”E frustrant!”
Alexandru Hațieganu
Data publicarii: Luni 28 August 2023, 00:13
Data actualizarii: Luni 28 August 2023, 00:23

Universitatea Craiova a suferit duminică primul eșec din acest sezon, scor 0-2 la Ovidiu, cu Farul Constanța.

Elevii lui Laurențiu Reghecampf au avut o evoluție ștearsă pe fondul unui joc agresiv etalat de formația lui Gică Hagi.

În minutul 17, Louis Munteanu a deschis scorul din pasa lui Grameni. Acelaşi Louis Munteanu a executat perfect o lovitură liberă, în minutul 35, şi a majorat scorul la 2-0. Farul a mai avut o bară în minutul 77, la şutul deviat al lui Sîrbu şi gazdele s-au impus cu 2-0, urcând pe locul 8, cu 9 puncte. Universitatea Craiova rămâne cu 14 puncte şi se află, în continuare, pe locul secund în clasament.

Reacția lui Nicușor Bancu

Nicușor Bancu a subliniat prestația concludentă a adversarei și a recnunoscut că Universitatea a făcut un meci neconcludent.

"Am avut un joc slab. Au meritat victoria cei de la Farul, s-au dăruit mai mult decât noi. Am încercat şi noi, dar nu a fost ziua noastră. Trebuie să strângem rândurile, să vedem ce nu a mers azi, am primit două goluri.

Vreau să arătăm altfel cu FCSB, pentru că altfel o să se termine la fel. Sper să fie doar un accident rezultatul de astăzi şi vreau să fim altă echipă”, a spus Bancu.

Universitatea a suferit prima sa înfrângere din acest sezon. Farul venea după trei înfrângeri consecutive în campionat.

• Farul - Universitatea Craiova 2-0 (2-0)
  • A marcat: Louis Munteanu (17, 35).
  • Arbitru: Marcel Bîrsan (Bucureşti); arbitri asistenţi: Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava), Vladimir Urzică (Piatra Neamţ); al patrulea oficial: Andrei Moroiţă (Ploieşti)