CS Mioveni Chindia Targoviste Gaz Metan Medias Liga 1 play-out Superliga
Data publicarii: Luni 11 Aprilie 2022, 19:49
Data actualizarii: Luni 11 Aprilie 2022, 19:50

CS Mioveni a câștigat la limită, scor 2-1, meciul cu Gaz Metan Mediaș, ”codașa” din Liga 1.

Gaz Metan - CS Mioveni 1-2

Minutul 90+3: Final de meci!

Minutul 79: GOOOL Gaz Metan! Mathaus înscrie cu o lovitură de cap.

Minutul 46: S-a reluat jocul!

Minutul 45: Pauză!

Minutul 24: GOOOL Mioveni! Tomczyk înscrie cu un șut pe jos, din aproximativ 10 metri.

Minutul 16: GOOOL Mioveni! Bogdan Rusu deschide scorul după o lovitură de la 11 metri, în urma unui fault comis de portarul Grosz.

Minutul 1: Fluier de start!

Echipele de start:

• Gaz Metan: Grosz - Kanda, Mathaus, Avram, Maxim - Junior, Iancu - Costea, Gaspar, Ursu - Domsa
  • CS Mioveni: Popescu - Rădescu, Scarlatache, Garutti, Șerbănică - Buziuc, Lixandru, Dumitriu, Trif - Tomczyk, Rusu

Mediașul, codașa Ligii 1, are punctaj negativ (-13) și este deja condamnată la retrogradare, în timp ce argeșenii sunt momentan pe locul 7 (19 puncte), de baraj, și cu un succes o pot depăși la golaveraj pe Chindia Târgoviște.

Ultima victorie reuşită de medieşeni pe teren propriu în Liga 1 a fost un 2-1 cu Dinamo în octombrie anul trecut, după care au urmat acasă patru rezultate de egalitate şi cinci partide pierdute, notează site-ul oficial al Ligii Profesioniste de Fotbal.

Gaz Metan are cea mai mică medie de vârstă din tot campionatul: 20 de ani și o lună!

Echipele probabile

Gaz Metan Mediaș: Bumbar - Kanda, Avram, Mathaus, Maxim - Francisco Junior, D. Iancu - Costea, Gașpar, Ursu - Noian

Antrenor: Flavius Boroncoi

CS Mioveni: I. Popescu - Scarlatache, Iacob, Garutti - Rădescu, Dumitriu, Lixandru, Șerbănică - Buziuc, B. Rusu, Trif

Antrenor: Alexandru Pelici