Emil Săndoi, un car de nervi după eșecul de la Mioveni: "O greșeală impardonabilă! Chunchukov e desfigurat"
![Emil Săndoi, un car de nervi după eșecul de la Mioveni: O greșeală impardonabilă! Chunchukov e desfigurat Emil Sandoi chindia CS Mioveni Liga 1 Tsvetelin Chunchukov](https://res.sport.ro/assets/sport/2022/03/21/image_galleries/747092/emil-sandoi-un-car-de-nervi-dupa-esecul-de-la-mioveni-o-greseala-impardonabila-chunchukov-e-desfigurat_size6.jpg)
Data publicarii: Luni 21 Martie 2022, 22:55
Data
actualizarii: Luni 21 Martie 2022, 22:55
Chindia Târgoviște a pierdut pe terenul lui CS Mioveni, scor 0-1, în runda a doua din play-out-ul Ligii 1.
Bogdan Rusu a înscris unicul gol al meciului, cu un șut de la distanță, la colțul scurt, profitând și de poziționarea ciudată a portarului Cătălin Căbuz.
Emil Săndoi, un car de nervi după eșecul de la Mioveni
La finalul partidei, Emil Săndoi, antrenorul Chindiei, s-a arătat foarte nemulțimit de eroarea din defensiva echipei sale la golul primit și a vorbit despre starea de sănătate a atacantului Tsvetelin Chunchukov, care a ieșit accidentat în minutul 87, după ce s-a lovit cap în cap cu Oancea.
"Am luat gol pe o greșeală impardonabilă. Fiind un jucător ieșit din teren, un fundaș central, la faza respectivă chiar am transmis portarului să joace într-o anumită zonă, el a jucat altfel. Probabil nici n-a mai știut unde este poarta. Dintr-o greșeală impardonabilă... puteam foarte ușor să rezolvăm faza respectivă, să dăm mingea în aut, dar a fost o greșeală în lanț făcută. În a doua repriză am intrat mai bine, dar parcă n-a fost ziua noastră.
Atunci când trebuia să mai avansăm cu mingea, am șutat din prima. Când din lateral trebuia să o scoatem în fața porții, am șutat la poartă, chiar dacă am dat în plasa laterală sau în bară. Mă îngrijorează că nu marcăm, dar am avut ocazii, puteam să facem diferența. Aici sunt mai nemulțumit. Trebuie să fim inspirați în fața porții, dar, din păcate, nu a fost vorba de așa ceva astăzi.
Chunchukov are un hematom, e desfigurat la față. Chamed are două zile cu echipa la antrenamente, eu sunt convins că vom putea conta pe ei, are calitate tehnică, are experiență în campionatul nostru, dar îi erau greu să se acomodeze așa repede", a spus Emil Săndoi.
În urma acestui rezultat, Chindia Târgoviște rămâne pe locul 12, cu 19 puncte, în timp ce CS Mioveni e pe 13, prima poziție de baraj, și se apropie la o singură lungime de formația lui Emil Săndoi.
Articol recomandat de stirileprotv.ro
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News
ULTIMELE STIRI
Elias Charalambous, categoric după înfrângerea cu Oțelul: "Asta e o mare problemă!"
Sambata 27 Iulie 2024, 01:06
Pe cine a remarcat Gigi Becali după FCSB - Oțelul 0-2: ”Cel mai bun din echipă”
Sambata 27 Iulie 2024, 01:00
"În această seară se închide această bucurie!" De ce nu sărbătorește Dorinel Munteanu victoria cu FCSB
Sambata 27 Iulie 2024, 00:47
Gigi Becali pregătește transferul verii la FCSB: ”Am făcut o ofertă de două milioane”
Sambata 27 Iulie 2024, 00:40
CELE MAI CITITE
MERCATO VARĂ 2024. Echipele din Superligă fac spectacol și pe piața transferurilor
Vineri 26 Iulie 2024, 13:41
Plecare de la FCSB chiar înaintea meciului de astăzi cu Oțelul Galați!
Vineri 26 Iulie 2024, 14:08
Spaniolii anunță revenirea lui Alex Pașcanu în România: "Transfer definitiv pentru cel puțin 300.000 de euro"
Vineri 26 Iulie 2024, 09:31
Louis Munteanu, înapoi în România? "Am vorbit, ăsta a fost sfatul meu pentru el"
Vineri 26 Iulie 2024, 12:47
Acord total! După Kylian Mbappe, Real Madrid mai face un transfer de cinci stele
Vineri 26 Iulie 2024, 17:08
Dezamăgire după Corvinul - Rijeka 0-0: "Merităm să fim eliminați / Cred că asta e realitatea"
Vineri 26 Iulie 2024, 08:34
CITESTE SI