Penalty ratat de CS Mioveni! Krasniqi lovește bara de la punctul cu var.

Penalty ratat de CS Mioveni! Krasniqi lovește bara de la punctul cu var._864
MIN '70
Ratare

Ocazie CS Mioveni! Garutti încearcă un șut de la marginea careului, dar trimite pe direcția portarului advers. Balauru respinge.

MIN '62
Ratare

Șansă bună pentru UTA! Postolachi trage la colțul scurt, dar Iustin Popescu este atent și reușește să rețină.

Gol

GOOOL UTA Arad! Otele restabilește egalitatea după doar două minute, după ce este lăsat complet liber în careu de defensiva argeșenilor.

GOOOL UTA Arad! Otele restabilește egalitatea după doar două minute, după ce este lăsat complet..._859
1-1
MIN '9
Gol

GOOOL CS Mioveni! Adrian Scarlatache reia din prima o minge centrată din lovitură liberă, de pe partea dreaptă, și-l lasă fără replică pe portarul celor de la UTA.

GOOOL CS Mioveni! Adrian Scarlatache reia din prima o minge centrată din lovitură liberă, de pe..._858
1-0
Inceput

A început partida de la Mioveni!

30-08-2022 16:09

CS Mioveni - UTA Arad. Echipele de start:

CS Mioveni: Popescu - Balaur, Scarlatache, Garutti - Oancea, Lixandru, Pop, Șerbănică - Antal,  Blănaru, Buziuc
Rezerve: Croitoru, Iacob, Trif, Panait, Kabananga, Krasniqi, Rădescu, Coșereanu, Toma

UTA Arad: Balaur - Vukcevic, Benga, Chindriș, Hoxahallari - Batha, Cascini - Șteau, Ubbink, Otele - Postolachi
Rezerve: Mociu, Dobrescu, Isac, Negoescu, Ademi, Stahl, Matei, Maxim, Jobello
30-08-2022 09:52

CS Mioveni - UTA, LIVE TEXT de la 16:30. Gazdele, în căutarea primei victorii

CS Mioveni - UTA, primul meci din cadrul etapei a opta din Superliga, se joacă marți, de la ora 16:30, și poate fi urmărită în format LIVE TEXT pe sport.ro.

Gazdele de la Mioveni (doar două egaluri în primele șapte etape) se află pe ultimul loc în clasament și sunt în căutarea primei victorii din această ediție de campionat.

În plus, nu au câștigat niciodată în fața celor de la UTA (locul 9, cu 10 puncte) în precedentele cinci întâlniri din prima divizie: de patru ori s-au impus arădenii, iar o partidă s-a terminat la egalitate, subliniază Liga Profesionistă de Fotbal pe site-ul oficial.