Cristi Chivu, o nouă victorie în Youth League! Inter Primavera e lider autoritar în competiție

cristi chivu Inter Primavera Superliga OFICIAL | Cristi Chivu e noul antrenor de la Inter Primavera! Anuntul italienilor
Iosif Pintilie
Data publicarii: Miercuri 03 Noiembrie 2021, 21:53
Data actualizarii: Miercuri 03 Noiembrie 2021, 22:07

Inter Primavera a reușit să câștige returul cu Sheriff Tiraspol.

Grupa de tineret a campioanei Italiei este lider în grupa D a UEFA Youth League, fiind singura echipă neînvinsă din grupă și doar una din opt, după PSG, Sevilla, Villareal, Club Brugee, Porto, Dinamo Kiev și Juventus, echipe neînvinse din competiție.

Gruparea antrenată de Cristian Chivu a trecut de Sheriff tiraspol cu 4-2, în Republica Moldova. Sheriff a deschis scorul prin Fovor, încă din minutul 8. Inter a ratat un penalty prin Casadei, în minutul 17.

Egalarea a venit în minutul 36, când Abiuso a înscris. Patru minute mai târziu, Fabbian puncta și o ducea pe Inter în avanaj. Inter a punctat și în minutul 62, prin Paschetola. Fovor reușea dubla și reducea din avantaj în minutul 76, iar același Peschola închidea tabela, în minutul 81.

Inter Primavera are trei victorii și un egal în grupă. Puștii antrenați de Cristian Chivu au făcut egal cu Real Madrid în prima etapă, iar apoi i-au învins succesiv pe Shaktar și Sheriff. În etapa următoare, Inter și Cristi Chivu primesc vizita lui Shaktar.