Champions League Liga Campionilor Liga Campionilor Liverpool / Mohamed Salah și Sadio Mane
Data publicarii: Miercuri 03 Noiembrie 2021, 23:55
Data actualizarii: Joi 04 Noiembrie 2021, 20:24

Spectacol în grupele Ligii Campionilor! Runda a patra s-a încheiat și știm primele echipe calificate în optimile competiției.

Ajax, Liverpool, Bayern și Juventus au obținut, matematic, calificarea în fazele eliminatorii ale Champions League după runda cu numărul patru din grupe.

Toate rezultatele serii din Champions League

Manchester City - Club Brugge 4-1

Min 90 + 3: GOOOL City!!! Jesus marchează pentru 4-1.

Min 73: GOOOL City! Sterling duce scorul la 3-1.

Min 54: GOOOL City! Mahrez îi readuce pe cetățeni în avantaj.

Min 17: GOOOL Brugge! Belgienii restabilesc egalitatea, grație unui autogol semnat de Stones.

Min 15: GOOOL City! Foden deschide scorul în Manchester.

RB Leipzig - PSG 2-2

Min 90+2: GOOOL Leipzig! Szoboszlai egalează în prelungirile partidei, din penalty.

Min 41: GOOOL PSG! Wijnaldum reușește „dubla” și o aduce pe PSG în avantaj.

Min 21: GOOOL PSG! Wijnaldum restabilește egalitatea.

Min 8: GOOOL Leipzig! Nkunku deschide scorul în Germania.

Liverpool - Atletico Madrid 2-0

Min 21: GOOOL Liverpool! Mane, cu un șut pe jos, înscrie din pasa lui Alexander-Arnold.

Minutul 13: GOOOL Liverpool! Jota deschide scorul pe Anfield cu o lovitură de cap, care l-a lăsat fără replică pe Jan Oblak.

Borussia Dortmund - Ajax 1-3

Minutul 90+3: GOOOL Ajax! Klaassen duce scorul la 3-1 în prelungiri.

Minutul 83: GOOOL Ajax! ”Lăncierii” dau lovitura la Dortmund prin golgheterul Haller.

Minutul 72: GOOOL Ajax! Tadic restabilește egalitatea.

Minutul 36: GOOOL Dortmund! Reus deschide scorul din penalty pentru Dortmund.

Sporting - Beșiktaș 4-0

Minutul 54: GOOOL Sporting! Sarabia înscrie pentru 4-0.

Minutul 42: GOOOL Sporting! Portughezii fac instrucție cu Beșiktaș, la Lisabona! Paulinho punctează pentru 3-0.

Minutul 38: GOOOL Sporting! Goncalves duce scorul la 2-0.

Minutul 30: GOOOL Sporting! Goncalves deschide scorul din penalty!

Sheriff Tiraspol - Inter 1-3

Minutul 90+1: GOOOL Sheriff! Moldovenii reduc din diferență prin Traore.

Minutul 83: GOOOL Inter! Italienii își măresc avantajul prin golul lui Alexis Sanchez.

Minutul 66: GOOOL Inter! Skriniar înscrie și Inter se desprinde pe tabelă la Tiraspol.

Minutul 54: GOOOL Inter! Brozovic deschide scorul la Tiraspol.

AC Milan - Porto 1-1

Min. 61: GOL AC Milan! Chancel Mbemba deviază un balon  și înscrie în propria poartă.

Real Madrid Shakhtar 2-1

Min. 61: GOL Real Madrid! Karim Benzema lovește din nou din pasa aceluiași Vinicius Junior.

Real Madrid - Shakhtar 1-1

Min. 40: GOL Shakhtar! Alan Patrick îi pasează scurt în careu lui Fernando, care prinde o execuție imparabilă, în vinclul brept al porții.

Real Madrid - Shakhtar 1-0

Min. 14: GOL Real Madrid! Spaniolii deschid scorul prin Benzema. Vinicius jr. pune presiune pe apărarea lui Shakhtar, care greșește. Fotbalistul lui Real recuperează balonul și îi pasează în fața porții lui Benzema, care pune latul și trimite mingea în plasă

AC Milan - Porto 0-1

Min. 6: GOL Porto! Portarul Ciprian Tătărușanu se vede învins încă din startul meciului cu Porto. Oaspeții au deschis scorul prin Diaz, care a fost angajat execelent de Grujic.

Prima seară din a patra etapă din Champions League a fost una fast. Cristiano Ronaldo a fost din nou eroul lui Manchester United și a marcat o dublă care îi menține pe diavolii roșii în cursa pentru primul loc din Grupa F.

Lawandowski a fost și la înalțime, a marcat un hatrick în victoria lui Bayern cu Benfica, 5-2, și a sărbătorit cu stil meciul cu numărul 100 în Champions League.

În a doua seară vom avea un alt român la lucru, după ce Mircea Lucescu a pierdut la limită, marți, cu Barcelona, 0-1. Tătărușanu va juca contra lui Porto, iar milanezii sunt nevoiți să câștige pentru a mai spera la o calificare în primăvara europeană.

The duel between Liverpool and Atletico, from 22:00, will be the event of the evening. In the last match, Klopp's team won dramatically, 3-2, and Diego Simeone accused Griezmann of being eliminated too easily.