Craiova - FCSB CFR Cluj Dennis Man FCSB FCSB Liga 1 Superliga CRAIOVA - FCSB 0-2 | "Important e ca punem presiune pe ei!" Razboiul cu CFR continua si etapa urmatoare: "Suntem pregatiti sa o luam de la capat"
Data publicarii: Duminica 05 Mai 2019, 23:13
Data actualizarii: Duminica 05 Mai 2019, 23:22

FCSB ramane in lupta la titlu.

FCSB a reusit sa invinga Craiova cu 2-0 si ramane in lupta pentru titlu. CFR e obligata sa castige dupa ce stelistii au obtinut victoria pe terenul oltenilor.

Florin Tanase a inscris primul, din penalty, in minutul 34, iar Dennis Man a reusit sa marcheze in ultimul minut al prelungirilor.

Dupa meci, Man s-a declarat multumit de rezultat si de faptul ca reusesc sa puna presiune pe CFR.

"Ma bucur ca am reusit sa inscriu si ma bucur pentru aceasta victorie. La Astra - CFR se poate intampla orice, important e ca am castigat si punem presiune pe ei. Vedem ce se va intampla maine seara si o luam de la capat.

E presiune, in fiecare meci trebuie sa castigam. E greu, pentru ca daca pierzi sau faci egal, se termina totul.

Pe tunel la final au fost doar nervi, nu incidente. Asa e la fotbal, e incarcatura la maxim si frustrare", a spus Dennis Man.