Concluziile lui Cristiano Bergodi după încă o înfrângere a lui Sepsi OSK în fața lui CFR Cluj

Cristiano Bergodi CFR Cluj Sepsi OSK Superliga
Data publicarii: Sambata 15 Aprilie 2023, 21:32
Data actualizarii: Sambata 15 Aprilie 2023, 21:53

CFR Cluj a obţinut prima victorie din play-off-ul Superligii, scor 2-1 cu Sepsi OSK, pe teren propriu, în etapa a patra.

Campioana, care venea după trei egaluri, a fost condusă după golul marcat de Andres Dumitrescu (minutul 28), pe contraatac. Daniel Bîrligea (minutul 44) a restabilit egalitatea în finalul primei reprize, iar Ciprian Deac (minutul 53) a marcat golul victoriei, după pauză. CFR Cluj a avut o bară, prin Bîrligea (minutul 30).

Sepsi OSK a jucat în inferioritate numerică în ultima jumătate de oră, după ce Branislav Ninaj a primit al doilea cartonaş galben (minutul 62).

CFR Cluj e neînvinsă de nouă etape, în care are cinci victorii şi patru egaluri. Sepsi OSK are doar o victorie în ultimele şapte etape, un egal şi cinci eşecuri.

Ce a declarat Cristiano Bergodi după CFR Cluj - Sepsi OSK 2-1

"A fost un meci nu prea reușit. Au avut ocazii, au fost mai buni, nu se poate spune nimic despre asta. Am dat gol, apoi nu am reușit. Nu a fost un meci așa de bun.

În repriza a doua am luat cartonașul roșu, nu am putut să egalăm. Nu vorbesc de faulturi, cu galbene, cu roșu. Nu vorbesc despre jucători. A fost o nesincronizare. Au fost ei mai buni. Nu se poate spune nimic.

Sperăm că miercuri vom avea noi zâmbetul pe buze, în semifinale (n.r. Cupei României). CFR e o echipă bună", a spus tehnicianul lui Sepsi OSK.