Data publicarii: Sambata 03 Noiembrie 2018, 15:29
Data actualizarii: Sambata 03 Noiembrie 2018, 20:47

Scene de tot rasul la un meci din Liga a 2-a.

Scene incredibile astazi la meciul dintre ACS Poli Timisoara si Aerostar Bacau.

Centralul Paul Unimatan a uitat de minutele de prelungire si a fluierat finalul dupa 90 de minute, desi anuntase ca meciul se va prelungi cu 4 minute.

• Comedia etapei in Romania: arbitrul a uitat de prelungiri, apoi a chemat fotbalistii de la vestiare sa mai joace 2 minute :)

Timisorenii erau condusi cu 2-1 si au innebunit de furie cand au vazut ca arbitrul ignora prelungirile. Jucatorii si oamenii din staff s-au dus la Unimatan sa ii ceara socoteala. Imediat un intervenit si oamenii de ordine.

Dupa cateva zeci de secunde de parlamentari, Unimatan a cedat presiunii si a decis ca meciul se va relua, dar nu pentru patru, ci pentru 2 minute.

Mai multi jucatori de la Aerostar Bacau plecasera deja spre vestiare. S-au intors pe teren si au mai jucat doua minute.

Scorul a ramas acelasi, 2-1 in favoarea echipei antrenate de Florin Bratu, Aerostar Bacau.

Unimatan s-a remarcat si in prima repriza, cu un penalty aiuritor acordat celor de la ACS Poli Timisoara. Jucatorul Timisoarei a calcat pe minge si, desi arbitrul era cu ochii pe faza, a decis sa dicteze lovitura de la 11 metri.