Ciubotariu: "Sunt foarte trist. Nu putem scapa de blestemul minutul 90!"

CS Otopeni Liviu Ciobotariu Superliga
Data publicarii: Miercuri 08 Aprilie 2009, 19:04
Data actualizarii: Miercuri 08 Aprilie 2009, 19:05

Antrenorul echipei CS Otopeni, Liviu Ciobotariu, a declarat, miercuri, la finalul partidei cu FC Brasov, scor 2-2, ca formatia sa nu poate scapa de blestemul minutului 90,

"Sunt foarte trist. Nu putem scapa de blestemul minutul 90. Este al doilea joc consecutiv pe teren propriu cand pierdem puncte importante in ultimele faze ale meciului. Cred ca au fost doua reprize diferite. In prima repriza Brasovul ne-a fost superioara, a avut multe ocazii, insa dupa pauza am reusit sa schimbam totul. Din punctul asta de vedere sunt multumit de revenirea din partea secunda, cand echipa a jucat ceea ce trebuia. Din cauza fatidicului minut 90, mai in gluma, mai in serios, m-am gandit sa cer ca meciurile noastre sa se joace pana in minutul 85. Cred ca la acest meci am avut un mare ghinion. Sper sa ne revansam si sa castigam etapa viitoare la Pitesti", a spus Ciobotariu.

Echipa CS Otopeni a remizat, miercuri, pe teren propriu, la Ploiesti, scor 2-2 (0-1), partida sustinuta in compania formatiei FC Brasov, contand pentru etapa a XXIII-a a Ligii I, obtinand astfel cea de-al saselea rezultat de egalitate al sezonului.