Otopeni 2-2 FC Brasov (Abrudan ag. 62', Liviu Ganea 70' / C. Munteanu 19', Abrudan 92')

CS Otopeni FC Brasov Superliga
Data publicarii: Miercuri 08 Aprilie 2009, 14:09
Data actualizarii: Miercuri 08 Aprilie 2009, 16:55

Brasov a scos un egal nesperat la Otopeni, intr-un meci in care Abrudan a dat doua goluri... doar ca unul in poarta lui Coman. Brasoveanul si-a salvat echipa in cele din urma printr-un gol in minutul 92.

CS Otopeni: FC Brasov: 12. Cr. Munteanu, Vitinha, 55. Pereira Diogo, 5. L. Ivan, 24. Dumitrescu, 18. Lazici, 8. Pîrvu, 14. V. Negru, 28. Nasser, 16. Caramarin, 19. Ganea

FC Brasov: 1. D. Coman, 2. Rui Duarte, 15. Oros, 4. Abrudan, 5. Ezequias, 18. M. Cristescu, 28. Adriano, 27. Măldărăşanu, 7. C. Munteanu, 24. Surdu, 9. Hadnagy

minutul 92 Gol Brasov! Abrudan a marcat in ultimele secunde ale meciului, dupa ce a reusit si un autogol.
minutul 70 Gol Otopeni! Liviu Ganea a marcat cu o lovitura de cap din 6 metri la vinclu.
minutul 62 Gol Otopeni! Abrudan si-a dat autogol dupa ce mingea a sarit i spate din bara.
minutul 54 Ivan trimite cu capul pe deasupra portii.
minutul 50 Catalin Munteanu suteaza din voleu de la 20 de metri, dar mingea trece mult peste poarta.
minutul 47 Parvu trmite cu capu din marginea careului mic, pe langa poarta lui Coman.
minutul 46 Schimbare Iese Negru, intra C. Constantin
minutul 46 A inceput repriza a doua
minutul 45 Final prima repriza S-a incheiat prima parte.
minutul 45 Se arata un minut de prelungire.
minutul 44 Cartonas galben Maldarasanu este avertizat.
minutul 42 Catalin Munteanu suteaza de la limita careului de 16 metri, pe langa poarta lui Cristi Munteanu.
minutul 23 Cartonas galben Oros este avertizat pentru un fault la Caramarin.
minutul 19 Gol Catalin Munteanu suteaza de la 20 de metri, Vitinha deviaza balonul si Cristi Munteanu se uita cum mingea intra in poarta.
minutul 16 Maldarasanu centreaza de pe stanga si Cristescu reia periculos pe poarta, dar Cristi Munteanu respinge.
minutul 10 Oros reia cu capul din centrul careului, dar mingea trece pe langa poarta Otopeniului.
minutul 9 Surdu il dribleaza pe Cristi Munteanu trimite spre poarta, dar Diogo scoate de pe linia portii.
minutul 7 Cristescu intra in careu si suteaza in bara. Gazdele raman cu poarta nepenetrata.