FOTO Superliga | Chindia Târgoviște - UTA Arad 2-1! Neguț a adus cele trei puncte pentru echipa lui Toni Petrea

Chindia Targoviste UTA Arad Superliga
Data publicarii: Vineri 03 Februarie 2023, 19:00
Data actualizarii: Vineri 03 Februarie 2023, 18:58

Chindia Târgoviște s-a impus cu 2-1 în fața celor de la UTA Arad.

Chindia - UTA 2-1

Min. 90+5 FINAL!

Min. 81 GOOOOL Chindia Târgoviște! Gazdele revin pe tabelă! Neguț se impune pe tabelă, iar trupa lui Toni Petreaeste pe cale să plece de la Ploiești cu toate cele trei puncte.

Min. 67 Cooper, aproape să readucă gazdele în avantaj! Atacantul șutează bine, dar mingea trece pe lângă poartă, iar elevii lui Toni Petrea rămân cu un singur gol pe tabelă.

Min. 54 Căbuz are o intervenție excelentă la reluarea lui Postolachi. Scorul rămâne 1-1 în urma reflexului portarului de la Chindia Târgoviște.

Min. 46 Partea a doua începe acum.

Min. 45 Pauză.

Min. 31 GOOOOOL UTA! Ubbink restabilește egalitatea cu 14 minute înainte de fluierul final al primei reprize.

Min. 26 Cooper înscrie din nou, dar tușierul ridică de la margine fanionul, iar golul este anulat.

Min. 9 GOOOOOOL Chindia! Cooper deschide scorul după ce Chindia a ratat o ocazie uriașă în debutul meciului. Gazdele deblochează tabela după nici 10 minute disputate la Ploiești.

Min. 1 Arbitrul fluieră startul meciului.

Echipele de start!

• Chindia Târgoviște: Căbuz - Căpușă, Corinuș, Boldor, Ioniță - Vorobjovas, Dulca - Neguț, Popadiuc, Popa - Cooper
  • UTA Arad: Iacob - Erico, Benga, Hoxhallari - Benzar, Anton, Batha, Ubbink, Pop - Gavrila, Postolachi

știre inițială

Chindia Târgoviște - UTA Arad, LIVE TEXT de la ora 17:00

Partida dintre Chindia Târgoviște și UTA Arad are o miză importantă pentru lupta din subsolul clasamentului, cele două formații fiind despărțite de doar cinci puncte.

Formația antrenată de Laszlo Balint are o singură victorie în precedentele 24 de deplasări din Superliga României (2-1 cu FC Botoşani, 9 septembrie 2022), în restul partidelor bifând 11 rezultate de egalitate şi 12 înfrângeri.

Chindia Târgoviște şi UTA Arad s-au mai întâlnit de șapte ori în principala competiţie internă, de trei ori s-au impus târgoviştenii, de două ori au câştigat arădenii, iar alte două partide s-au terminat la egalitate.