FOTO "Așa e la Craiova!" Adrian Mititelu Jr. a sărit la bătaie după meciul cu UTA Arad

adrian mititelu jr FCU Craiova Superliga
Data publicarii: Duminica 22 Ianuarie 2023, 20:29
Data actualizarii: Duminica 22 Ianuarie 2023, 20:30

FCU Craiova și UTA Arad s-au duelat în etapa cu numărul 22 a Superligii României, scor 1-1.

Scorul a fost deschis de olteni în minutul 22, prin Baeten, însă UTA a egalat prin fostul jucător al lui Paris Saint-Germain, Virgiliu Postolachi, în minutul 72, smulgând astfel un punct. Meciul a fost marcat însă de un eveniment mai puțin plăcut, petrecut însă după finalul partidei.

Revenit pe stadion recent după suspendarea primită în urma meciului cu Rapid, Adrian Mititelu Jr. a fost protagonistul unui moment șocant. Fiul finanțatorului echipei a sărit la bătaie cu unul dintre fanii grupării din Bănie, fiind cu greu ținut de jandarmi.