VIDEO CFR Cluj, victorie în primul amical al verii! Noutățile lui Dan Petrescu

CFR Cluj Amicale Dan Petrescu nk koper Superliga
Data publicarii: Sambata 18 Iunie 2022, 21:21
Data actualizarii: Sambata 18 Iunie 2022, 21:21

CFR Cluj a început cu dreptul seria meciurilor amicale de dinaintea startului noului sezon.

CFR Cluj a învins formația NK Koper, vicecampioana Sloveniei, scor 2-0, într-un meci amical care s-a disputat în cantonamentul din Austria.

CFR Cluj, victorie în primul amical al verii! Noutățile lui Dan Petrescu

Golurile au fost marcate de Gabriel Debeljuh, în minutul 11, și Marko Dugandzic, în minutul 54.

În echipa de start folosită de Dan Petrescu au apărut și doi dintre jucătorii transferați în această vară - fundașii laterali Christopher Braun și Karlo Brucic.
  • CFR Cluj a început meciul cu următoarea echipă: Bălgrădean - Braun, Graovac, Yuri, Brucic - Boateng, Bordeianu, Păun - Deac, Birligea, Debeljuh
  • Rezerve: Sava, Gîdea, Bălan, Muhar, Hoban, Dugandzic, Cvek, Sacko, Petrila, Hammershoy, Roger, Yeboah

În cantonamentu din Austria, CFR Cluj va disputa încă trei partide amicale, după cum urmează:

• CFR Cluj - FK Napredak Kruševac (21 iunie)
  • CFR Cluj - Partizan Belgrad (24 iunie)
  • CFR Cluj - HNK Hajduk Split (25 iunie)

Campioana României va debuta în preliminariile Champions League contra formației armene Pyunik. Meciurile din turul 1 preliminar sunt programate pe 5, respectiv 13 iulie.