CLASAMENT CFR Cluj mai păstrează doar șanse teoretice la titlu dacă FCSB va câștiga la Constanța

Sepsi OSK - CFR Cluj CFR Cluj clasament superliga Superliga
Data publicarii: Vineri 29 Martie 2024, 22:29
Data actualizarii: Vineri 29 Martie 2024, 22:29

Meciul dintre Sepsi OSK și CFR Cluj, din etapa a doua a play-off-ului Superligii, s-a încheiat la egalitate, scor 1-1.

Covăsnenii au fost cei care au deschis scorul prin Marius Ștefănescu în minutul nouă, după o execuție la care Răzvan Sava nu a putut să intervină.

Replica celor de la CFR Cluj a venit în minutul 21. Boben Matija a fost cel care a restabilit egalitatea cu o lovitură de cap. CFR Cluj a forțat marcarea golului de 2-1, dar meciul s-a încheiat la egalitate.

CFR Cluj se poate îndepărta și mai mult de titlu!

Acesta este încă un pas greșit pentru fosta campioană a României, după ce a pierdut și meciul din prima etapă a play-off-ului, scor 1-2 cu Universitatea Craiova.

CFR Cluj urcă temporar pe locul trei, cu 28 de puncte, la egalitate cu Rapid și Universitatea Craiova și la șapte distanță de liderul FCSB.

Dacă vicecampioana va câștiga în această etapă pe terenul celor de la Farul Constanța, atunci ardelenii s-ar îndepărta și mai mult de titlul de campioană.

De partea cealaltă, Sepsi OSK rămâne pe locul șase, cu 23 de puncte, la două distanță de următoarea clasată, Farul Constanța.