CFR Cluj Cristi Balaj daniel birligea Superliga
Data publicarii: Marti 24 Octombrie 2023, 14:40
Data actualizarii: Marti 24 Octombrie 2023, 14:40

CFR Cluj - Oțelul Galați s-a încheiat 0-0.

Daniel Bîrligea a fost schimbat la pauză de către antrenorul principal al ardelenilor, Andrea Mandorlini, care a spus la flash-interviu după meci că atacantul s-a accidentat.

„Bîrligea, să vedem. După 20 de minute se ținea de bicepsul femural. M-am gândit că e o problemă acolo. Avem mulți jucători accidentați”, au fost cuvintele lui Andrea Mandorlini.

La o zi de la remiza albă din Gruia, Cristi Balaj, președintele lui CFR Cluj, a vorbit despre accidentarea suferită de atacantul naționalei, Daniel Bîrligea, și a subliniat că schimbarea s-a produs, pentru că Mandorlini nu a vrut să riște nimic.

„Rămâne de văzut ce are Bîrligea. D-aia a ieșit de pe teren la pauză. D-aia a fost schimbat. Simte ceva și rămâne de văzut. Nu știm exact.

Am zis să nu riscăm, a fost și o formă de prevenție. Simte ceva la mușchi, dar nu e foarte grav. Putea fi mai grav dacă ar fi continuat”, a spus Cristi Balaj, potrivit Fanatik.

Echipele de start

• CFR Cluj: Sava - Mogos, Kresic, Ajeti, Morgan - Cvek, Muhar, Deac - Otele, Juricic, Bîrligea
  • Oțelul Galați: Dur-Bozoancă - Zhelev, Cisse, Lovric, Gomes - Cisotti, Lopez, Teles - Frederic, Pop, Tănasa

CFR Cluj - Oțelul Galați 0-0

În urma acestui rezultat de egalitate, CFR Cluj a irosit șansa de a se apropia la un singur punct de liderul FCSB și rămâne la trei lungimi în spatele vicecampionilor, pe locul doi în clasament.

În următoarea etapă, ardelenii se vor duela cu campioana en-titre, Farul Constanța, luni, 30 octombrie, de la ora 20:30, în timp ce Oțelul Galați va primi vizita lui FC Hermannstadt sâmbătă, 28 octombrie, ora 14:00.