Ce planuri are Bergodi: Tatarusanu sau Zapata? Pe cine preferi?

Ciprian Tatarusanu Robinson Zapata Steaua Superliga
Data publicarii: Luni 06 Iulie 2009, 08:00
Data actualizarii: Luni 06 Iulie 2009, 08:07

STEAUA 1-0 DINAMO ZAGREB | Trei victorii din trei este bilantul Stelei in Austria! Bergodi este multumit, Becali regreta ca nu l-a adus mai devreme pe italian, iar Steaua se lauda cu portarii: nu are niciun gol primit! Tatarusanu pare sa ii fi luat fata lui Zapata! Pe cine preferi? Vezi planul lui Bergodi:

â–º Tatarusanu: "Suntem pe val: trei meciuri, trei victorii si niciun gol primit!"

Bergodi pune la punct planul lui Becali: Pentru Steaua viitorului trebuie sa joace numai tineri si cati mai multi din pepiniera proprie!

Pana acum, italianului i-au iesit cartile: Bergodi a folosit de fiecare data in Austria o alta echipa! Daca in atac inca sunt cautari: Surdu marcheaza, dar nu este constant, Bogdan Stancu mai trebuie asteptat, iar Kapetanos ramane acelasi varf de careu care inscrie cand are nevoie echipa, Steaua este sigura in poarta!

Niciun gol nu a primit Steaua in cele trei meciuri jucate pana acum, dar a marcat de sase ori!

Planul lui Bergodi in privinta portarilor reiese cat se poate de clar! Iar Tatarusanu este cel scos "in fata".

Desi a preferat sistemul rotatiei, Tatarusanu a fost de fiecare data preferat columbianului in echipa standard!

Steaua - Celje 3-0! Tatarusanu este titular si ii lasa locul lui Zapata in repriza a doua! Desi Steaua s-a misscat mai bine in repriza a doua cu slovenii, echipa mai apropiata de primul "11" pare a fi cea de start, cu fostul bistritean in poarta!

STEAUA in prima repriza cu Celje:
Tatarusanu - Golanski, Goian, Ghionea, Marin - Szekely, Bicfalvi, Toja, Ochirosii - B. Stancu, Kapetanos. In prima repriza, Steaua a efectuat doar o singura schimbare, Tatarusanu fiind inlocuit de Zapata in minutul 32.

STEAUA in repriza a doua cu Celje:
Zapata - Balan, Baciu, Rada, Filip - Nicolita, A. Ionescu, Onicas, Ochirosii - Surdu, Rusu. In repriza a doua au mai intrat portarul Cezar Lungu si fundasul Ducu Ninu, care l-a inlocuit pe Ochirosii

Steaua - Bohemians Praga 2-0! Bergodi incepe cu Zapata in poarta, dar columbianul este preferat intr-o formula destul de departe de echipa standard! Steaua si-a dat drumul la joc in repriza a doua. Tatarusanu ii luase deja locul lui Zapata!

STEAUA in prima repriza cu Bohemians Praga:
Robinson Zapata - Pawel Golanski, Eugen Baciu (cpt), Ionut Rada, Lucian Filip - Banel Nicolita, Eric Bicfalvi, Andrei Ionescu, Razvan Ochirosii - Bogdan Stancu, Vlad Rusu.

STEAUA in repriza a doia cu Bohemians Praga:
Ciprian Tatarusanu - Pawel Golanski, Dorin Goian, Sorin Ghionea, Petre Marin - Banel Nicolita, Mihai Onicas, Juan Toja, Ianos Szekely - Romeo Surdu, Pantelis Kapetanos

Steaua - Dinamo Zagreb 1-0! Cel mai greu meci al Stelei din stagiul din Austria a inceput tot cu Tatarusanu intre buturi! Mai mult de atat, Zapata nici nu a mai intrat pe parcursul meciului.

Tatarusanu a fost unul dintre cei mai buni jucatori ai Stelei, el scotand in trei randuri mingi pe care scria gol!

STEAUA in prima repriza cu Dinamo Zagreb:
Tatarusanu – Golanki, Goian, Ghionea, Petre Marin, Onicas, Szekely, Toja, Banel Nicolita, Romeo Surdu , Kapetanos

Tatarusanu a declarat dupa meci ca este foarte multumit de pregatirea avuta!
Tatarusanu ii multumeste practic pentru incredere lui Bergodi sii ii ridica manusa lui Zapata: "trei victorii si niciun gol primit"

"A fost un meci greu. Am intalnit o echipa care chiar a jucat fotbal. Mi-a fost frica ca suporterii lui Zagreb sa nu-mi arunce cu ceva in cap. Sper ca rezultatele bune sa le continuam si in meciurile oficiale. Sunt multumit: trei meciuri, trei victorii si niciun gol primit",