Steaua 3-0 NK Celje! Surdu si Ionescu show pentru Steaua!

NK Celje Steaua Superliga
Data publicarii: Miercuri 01 Iulie 2009, 18:58
Data actualizarii: Miercuri 01 Iulie 2009, 22:12

Steaua a facut spectacol in primul amical al verii cu locul 7 din Slovenia, NK Celje! Comenteaza aici amicalul Stelei!

ACUM : Ujpest 0-1 Wisla Cracovia

Cristiano Bergodi a debutat cu o victorie la Steaua! Romeo Surdu omul repatriat de Becali de la Brasov si Andrei Ionescu au fost oamenii de la gol ai Stelei in amicalul cu NK Celje, incheiat 3-0!

Steaua a inceput greoi meciul si a terminat 0-0 la pauza desi Kapetanos, Toja si Bicfalvi au ratat ocazii bune in prima jumatate. Ce nu au reusit titularii, au facut  rezervele: Surdu in minutele 52 si 59 si Andrei Ionescu in minutul 54 au rezolvat in 10 minute meciul pentru Bergodi!

Livetext

Min 60 Zapata ii lasa locul lui Lungu
Min 59: Surdu marcheaza si face dubla cu o scarita frumoasa dintr-un penalti scos de Onicas
Min 54: Andrei Ionescu inscrie cu un sut din afara careului!
Min 52: Surdu inscrie pentru Steaua!
Min 30: Prima schimbare a Stelei, Tatarusanu este inlocuit de Zapata
Min 20: Kapetanos rateaza singur cu portarul!
Min 15: Steaua scapa fara probleme de primul corner al slovenilor!
Min 12: Toja trimite cu capul pe langa poarta o lovitura libera executata de Ochirosii!
Min 9: Kapetanos are din nou o ocazie de a marca dupa o recuperare a lui Toja!
Min 6: Kapetanos are prima ocazie a meciului - portarul slovenilor retine!
Min 1! Slovenii au avut lovitura de start.

Echipa de start a Stelei: Tatarusanu - Golanski, Goian, Ghionea, Marin - Szekely, Bicfalvi, Toja, Ochirosii - Stancu, Kapetanos.