VIDEO "Ce ați avut în plus față de CFR Cluj?". Răspunsul direct al lui Deian Sorescu după victoria în derby-ul din Gruia

Data publicarii: Luni 06 Februarie 2023, 10:05
Data actualizarii: Luni 06 Februarie 2023, 10:12

FCSB a învins CFR Cluj cu scorul de 1-0, în deplasare, într-un meci din etapa a 24-a a Superligii României.

FCSB s-a impus la Cluj-Napoca prin golul înscris de francezul Malcom Edjouma (minutul 88), din pasa lui Octavian Popescu.

Meciul din Gruia a fost unul al portarilor, ambii goalkeeperi având intervenţii remarcabile. Ştefan Târnovanu, portarul oaspeţilor, s-a opus şuturilor trimise de Ermal Krasniqi (minutele 12, 30) şi Emmanuel Yeboah (minutele 80, 81).

De partea cealaltă, italianul Simone Scuffet a apărat mingile expediate de Andrei Cordea (minutele 15, 31) şi Octavian Popescu (minutul 51).

CFR - FCSB | Reacția lui Deian Sorescu după victoria din derby-ul din Gruia

"Ne bucurăm că am luat 3 puncte foarte importante. Nu vreau să fac calcule și să mă uit la diferența de puncte. E o victorie importantă, contra unei echipe cu care ne luptăm. E un campionat strâns, iar asta e un lucru bun. Vreau să o iau meci cu meci. Am venit la FCSB ca să mă lupt la campionat.

Ce am avut în plus față de CFR? Cred că determinarea. Iar tinerii pe care îi avem sunt foarte foarte talentați. Acum, dăruirea și dorința de demonstra că suntem mai buni au făcut diferența. Mă bucur că fac parte dintr-un grup așa frumos și puternic. Băieții sunt foarte foarte talentați. Suntem ca o familie", a declarat Deian Sorescu la finalul partidei.