FOTO ȘI VIDEO Bucurie fără margini pentru FCSB după victoria din Gruia! Tavi Popescu a dat tonul sărbătorii, alături de galerie: "Așa vă vrem mereu!"

CFR - FCSB FCSB Octavian Popescu Superliga
Data publicarii: Luni 06 Februarie 2023, 08:40
Data actualizarii: Luni 06 Februarie 2023, 08:52

FCSB a învins CFR Cluj cu scorul de 1-0, în deplasare, într-un meci din etapa a 24-a a Superligii României.

FCSB s-a impus la Cluj-Napoca prin golul înscris de francezul Malcom Edjouma (minutul 88), din pasa lui Octavian Popescu.

Meciul din Gruia a fost unul al portarilor, ambii goalkeeperi având intervenţii remarcabile. Ştefan Târnovanu, portarul oaspeţilor, s-a opus şuturilor trimise de Ermal Krasniqi (minutele 12, 30) şi Emmanuel Yeboah (minutele 80, 81).

De partea cealaltă, italianul Simone Scuffet a apărat mingile expediate de Andrei Cordea (minutele 15, 31) şi Octavian Popescu (minutul 51).

CFR - FCSB | Bucurie fără margini pentru FCSB după victoria din Gruia

După fluierul final, jucătorii vicecampioanei României au mers la galerie pentru a sărbători succesul din Gruia, iar Octavian Popescu a dat tonul petrecerii, alături de Ștefan Târnovanu.

În urma acestui succes, CFR Cluj a rămas lider în clasament (50 puncte), urmată de Farul Constanța (48 puncte și un meci mai puțin disputat), Rapid București (45 puncte) și FCSB (44 puncte).