FOTO Ce a scris presa din Ungaria despre înfrângerea usturătoare suferită de Sepsi OSK în fața celor de la FCSB

presa ungaria FCSB Sepsi OSK Superliga
Data publicarii: Luni 25 Septembrie 2023, 10:48
Data actualizarii: Luni 25 Septembrie 2023, 11:06

FCSB a învins-o pe Sepsi OSK cu scorul de 5-2, în deplasare, într-un meci din etapa a zecea a Superligii de fotbal.

Adrian Şut (6) a deschis scorul cu un şut de la peste 25 de metri, iar Darius Olaru (11) l-a majorat cu o execuţie superbă, preluare cu dreptul şi şut din voleu cu stângul din afara careului.

Sepsi OSK a redus din diferenţă după pauză, prin Pavol Safranko (51), din centrarea lui Roland Varga, dar FCSB a refăcut diferența prin reuşita lui Florinel Coman (57).

Isnik Alimi (61) a marcat din nou pentru gazde, dar liderul din campionat a mai punctat de două ori, prin Octavian Popescu (69) şi prin Damjan Djokovic (75 - penalty), după ce Alexandru Băluţă a fost faultat în careu de Florin Ştefan.

La FCSB, Ionuţ Panţîru a intrat pe teren în minutul 83 în locul lui Risto Radunovic. Sepsi OSK a pierdut al doilea meci consecutive în acest campionat.

Reacția presei din Ungaria după Sepsi OSK - FCSB 2-5

Jurnaliștii maghiari au analizat partida disputată în etapa a zecea din Superliga României.

"Cu Ronald Varga și Akos Kecskes în echipă, Sespi OSK a suferit o înfrângere dură cu FCSB.

După golul marcat de Isnik Alimi mai exista puțină speranță, dar FCSB nu a arătat milă și s-a impus cu 5-2. Din păcate, fanii români nu au lăsat o impresie bună nici de această dată și au început să fluiere și să cânte melodia Nélküled", a notat pulicația sportal.hu.

"Liderul din București, care nu a pierdut puncte până acum decât la Arad și Sibiu, a câștigat în mod spectaculos meciul. Sepsi nu a reușit să se descurce cu o echipă de top pentru a doua oară într-o săptămână, primind mai multe goluri decât în ultimele patru partide", au scris și jurnaliștii de la nemzetisport.hu