VIDEO Ce a postat Tavi Popescu pe rețelele social media, la doar câteva minute după ce FCSB a fost numită campioană

tavi popescu Campioana romaniei Farul Constanta FCSB Superliga
Ionuț Stoica
Data publicarii: Sambata 27 Aprilie 2024, 22:53
Data actualizarii: Sambata 27 Aprilie 2024, 22:52

FCSB - Farul Constanța s-a terminat 2-1, în etapa cu numărul șapte din play-off-ul Superligii.

După ce FCSB a fost declarată campioană matematic, Tavi Popescu ,aripa stângă a echipei, nu a ezitat să își împărtășească bucuria pe rețelele sociale. A postat un videoclip pe pagina sa oficială de Instagram, în care se bucura alături de colegi, celebrând succesul echipei.

Pe lângă atmosfera festivă pe care au arătat-o camarazii și oamenii din staff, pe stadionul unde s-a desfășurat meciul au fost prezente peste 30.000 de persoane, martori entuziasmați la numirea noii campioane a României.

"Tavi Popescu: Zi ceva, Crețule!

Valentin Crețu: Ce să mai zic? Nu mai zic nimic, Campionii!!" s-a arătat în videoclipul postat de tânărul fotbalist.

FCSB a bătut trupa lui Hagi și este campioana României!

FCSB a confirmat statutul de lider din play-off, acumulând 49 de puncte și devenind inaccesibilă pentru celelalte echipe. Chiar dacă constănțenii au avut primele ocazii de gol, FCSB a deschis scorul în minutul 26 prin David Miculescu, asistat de Darius Olaru. Echipa a continuat să domine, iar Octavian Popescu a fost aproape de a marca în minutul 41, dar portarul advers a reacționat prompt.

În ciuda presiunii constante, Darius Olaru nu a reușit să își înscrie numele pe tabelă în minutul 77. Totuși, constănțenii au reușit să restabilească egalitatea în minutul 79, prin Rivaldinho, dar bucuria lor a fost de scurtă durată, deoarece Băluță a reușit să refacă diferența de pe tabelă la doar cinci minute distanță. Această victorie a consolidat poziția FCSB-ului în fruntea clasamentului și a adus o nouă rază de speranță și entuziasm fanilor echipei.