Caz UNIC in Romania! "Am fost amendat pentru ca am castigat prea tarziu meciul!" Ce a patit un antrenor din Liga I

Tibor Selymes Sageata navodari Superliga
Data publicarii: Luni 28 Iulie 2014, 22:34
Data actualizarii: Luni 28 Iulie 2014, 22:34

In Liga I nu conteaza doar rezultatele. Si modul in care sunt obtinute e cel putin la fel de important.

Tibor Selymes a vorbit despre un moment absolut incredibil prin care a trecut sezonul trecut. Chiar daca a evitat sa ofere date concrete, cel mai probabil e vorba despre o amenda pe care ar fi primit-o dupa Sageata - Corona Brasov. Echipa din Navodari a castigat cu 1-0, insa golul a venit prea tarziu. Selymes a fost amendat de conducere cu 25% din salariu.

"In Romania nu mai exista respect. Sa va spun ce mi s-a intamplat anul trecut. Am castigat in minutul 87 si fost amednat cu 25% din salariu pentru ca am obtinut victoria prea tarziu. Nu cred ca e normal asa ceva!", a spus Selymes la Dolce Sport.

Sageata - Corona s-a terminat 1-0. Mera a inscris singurul gol al meciului in minutul 83.