FOTO ȘI VIDEO Bucurie fără margini, după victoria din Ghencea! Jucătorii FCSB s-au bucurat alături de fani la finalul partidei

FCSB Galerie FCSB Ghencea Superliga Superliga
Data publicarii: Duminica 03 Septembrie 2023, 08:37
Data actualizarii: Duminica 03 Septembrie 2023, 08:40

FCSB - Universitatea Craiova s-a încheiat 3-0.

Cele două cluburi s-au înfruntat pe stadionul „Steaua” din Ghencea în a opta etapă din noul sezon al Superligii. Pe Arena Națională, locul în care își desfășoară FCSB meciurile de acasă, e un alt eveniment în derulare, iar roș-albaștrii nu s-au putut folosi de cel mai mare stadion al țării.

După meci, băieții lui Elias Charalambous s-au dus la peluză pentru a saluta galeria. Fotbalișii vicecampioanei României s-au bucurat de victoria cu Universitatea Craiova alături de galerie, care a mai rămas pe stadion și după ce s-au încheiat cele 90 de minute.

Pentru roș-albaștri urmează meciul restant cu FC Hermannstadt din etapa a cincea a Superligii. Cele două cluburi se vor înfrunta duminică, 10 septembrie, de la ora 18:00, pe Stadionul Municipal din Sibiu.

FCSB - Universitatea Craiova 3-0

FCSB s-a distrat pe Ghencea cu Universitatea Craiova. Toate cele trei goluri au fost înscrise în prima repriză, când vicecampioana României a dat startul recitalului încă din minutul 13 al partidei.

Darius Olaru a deschis scorul, din pasa lui Octavian Popescu. În minutul 21, Alex Băluță l-a servit pe Risto Radunovic, care a înscris fără nicio problemă. Cuplul Popescu - Olaru a reapărut pe finalul primei reprize. Darius a realizat „dubla” în minutul 45 și a închis tabela de marcaj.

În urma victoriei, FCSB s-a distanțat la două puncte de ocupanta poziției a doua din clasament, CFR Cluj. Roș-albaștrii se află în vârf cu 18 puncte, în timp ce Universitatea Craiova se situează pe locul patru cu 14 puncte.

Echipele de start

• FCSB: Târnovanu - Crețu, Dawa, Ngezana, Radunovic - Ovidiu Popescu, Șut, Olaru - Băluță, Compagno, Octavian Popescu
  • Universitatea Craiova: Popescu - Nchama, Zajkov, Badelj, Bancu - Kurtic, Screciu - Crețu, Baiaram, Mitriță - Ivan