Sergio Aguero Manchester City Superliga BREAKING NEWS | Sunt imaginile momentului! L-a vazut pe Ribeiro de la U Cluj si a zis s-o dea la fel! :)) Aguero s-a facut de ras in City - Chelsea! Mendy i-a scos-o cu o mana! Cum a putut sa bata penalty-ul
Abel Lorin
Data publicarii: Sambata 08 Mai 2021, 21:21
Data actualizarii: Duminica 09 Mai 2021, 00:21

4 jucatori de la City au ratat de la 11 metri in acest sezon.

Dupa Gundogan, De Bruyne si Sterling, a venit azi randul lui Aguero. In total, City a ratat nu mai putin de 9 penalty-uri in Premier League de la inceputul campionatului! Arsenal si Tottenham au primit cate 9 tot sezonul!

In prelungirile primei reprize a meciului cu Chelea, Aguero a incercat sa-l bata pe Mendy cu o 'scarita' de la 11 metri. A vrut sa-l faca de ras, dar s-a umplut chiar el de rusine. Mendy i-a prins sutul cu o mana!

• BREAKING NEWS | Sunt imaginile momentului! L-a vazut pe Ribeiro de la U Cluj si a zis s-o dea la fel! :)) Aguero s-a facut de ras in City - Chelsea! Mendy i-a scos-o cu o mana! Cum a putut sa bata penalty-ul

Faza din Premier League vine la doar cateva ore distanta dupa ce Ribeiro a stabilit un record in privinta lipsei de inspiratie la penalty-uri in meciul lui U Cluj cu Comuna Recea.

Ratarea lui Aguero a costat-o scump pe City. Echipa lui Guardiola a pierdut cu 2-1, dupa doua goluri marcate de Chelsea in partea a doua a jocului. City amana petrecerea de titlu dupa o infrangere in fata echipei care-i va fi adversara si in finala Champions League pe 29 mai.