Gigi Becali a dat unda verde pentru transferuri! FCSB si-a luat un fundas din Liga 1 inaintea duelului cu Slovan Liberec!
![Gigi Becali a dat unda verde pentru transferuri! FCSB si-a luat un fundas din Liga 1 inaintea duelului cu Slovan Liberec! FCSB daniel graovac Europa League Gigi Becali Liga 1](https://res.sport.ro/assets/sport/2020/09/19/image_galleries/709122/breaking-news-gigi-becali-a-dat-unda-verde-pentru-transferuri-fcsb-si-a-luat-un-fundas-din-liga-1-inaintea_size6.jpg)
Potrivit Fanatik, oficialii FCSB ar fi ajuns la un acord cu Niculae pentru mutarea lui Daniel Graovac, jucator legitimat la Astra.
Fundasul bosniac de 27 de ani a ajuns in Liga 1 in iulie 2019, fiind adus de la Vojvodina, si a adunat 38 de aparitii pentru giurgiuveni sezonul trecut.
Ambii fundasi centrali ai FCSB-ului, Andrei Miron si Iulian Cristea, sunt infectati cu noul coronavirus, astfel ca la meciul cu Backa Topola postul a fost ocupat de Gabriel Simion si Marius Briceag.
In aceste conditii, Gigi Becali a cerut transferul de urgenta al unui fundas pentru a intari echipa inaintea duelului cu Slovan Liberec din turul 3 preliminar al Europa League.
Atat mutarea lui Straton, cat si cea a lui Graovac au fost realizate in timp util pentru ca fotbalistii sa poata fi trecuti pe lista UEFA.
Daniel Graovac a mai evoluat, de-a lungul carierei, la Novi Grad, Dinamo Zagreb (echipa de juniori), Mouscron, Zrinjski Mostar si Zeljeznicar, fiind cotat la 900.000 deeuro, potrivit site-ului transfermarkt.com.
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News