Basarab Panduru pune tunurile pe Sepsi după eșecul dur cu Farul: "Nu zici că e mai bine să jucăm în cinci în play-off?"

Basarab Panduru Farul Constanta Sepsi OSK Superliga
Data publicarii: Marti 28 Februarie 2023, 23:13
Data actualizarii: Marti 28 Februarie 2023, 23:31

Farul Constanţa a învins-o pe Sepsi OSK Sfântu Gheorghe cu scorul de 2-0, pe teren propriu, într-un meci din etapa a 28-a a Superligii de fotbal.

Tudor Băluţă (minutul 22) şi Adrian Mazilu (minutul 45+3) au marcat golurile echipei antrenate de Gheorghe Hagi. Farul Constanța a mai marcat o dată, prin David Kiki (minutul 59), cu o execuţie superbă, dar golul a fost anulat de arbitrajul video pentru offsaid.

Farul Constanța are cinci victorii şi un egal în ultimele şase etape, fără gol primit în ultimele patru partide și rămâne lider în campionat. Sepsi OSK venea după cinci etape fără eşec, două victorii şi trei egaluri.

Basarab Panduru, deranjat de jocul lui Sepsi OSK

Sepsi OSK are șanse reale să se califice în play-off-ul competiției, iar fostul internațional român consideră că ar putea ajunge precum FC Argeș sau Academica Clinceni, care nu au contat în cursa pentru titlu, în sezoanele trecute.

"Nu zici că e mai bine să jucăm în cinci în play-off? După meciul ăsta, te întrebi dacă e mai bine în cinci în play-off. Putea fi 6-0, 7-1, nu era nicio problemă. Să nu treci centrul terenului în prima repriză... Nici dacă veneau cu juniorii nu puteau juca aşa de slab, precum în prima repriză. Rar vezi Farul să domine aşa o echipă.

Eu cred că ei (n.r. - cei de la Sepsi) se vedeau în primele trei, primele patru anul ăsta. Mergem uşor, uşor şi atacăm primele trei locuri. Te vedeai Rapid anul ăsta. Arată urât (n.r. - Sepsi). Cu cine să mai facă puncte până la finalul sezonului regulat? Cu Czikszereda", a declarat Basarab Panduru, la Orange Sport.