Atenție, FCSB! Neluțu Varga anunță că transferă jumătate de echipă în iarnă și râde de rivali: „Îi lăsăm pe alții să ia din Superligă!”

Nelutu Varga CFR Cluj transferuri cfr cluj Superliga Nelu Varga
Ana-Maria Popescu
Data publicarii: Luni 11 Decembrie 2023, 13:35
Data actualizarii: Luni 11 Decembrie 2023, 13:36

CFR Cluj și FCSB și-au împărțit punctele în a treia etapă din Superliga României, scor 1-1.

Cele două echipe sunt separate de cinci puncte după disputarea etapei cu numărul 19 din Superliga. Duminică seară, CFR Cluj a deschis scorul în Gruia, în minutul 8, prin Tachtsidis, însă Darius Olaru a egalat, în minutul 26. Oaspeții puteau trece în avantaj în minutul 52, însă golul spectaculos al lui Florinel Coman a fost anulat controversat cu ajutorul VAR.

Campanie spectaculoasă de transferuri anunțată de Neluțu Varga

Finanțatorul lui CFR Cluj, Neluțu Varga, a vorbit după remiza din Gruia, încântat de jocul echipei sale. Patronul ardelenilor a anunțat o campanie de transferuri spectaculoasă în această iarnă, urmând a fi aduși nu mai puțin de 7 jucători.

Varga i-a ironizat și pe rivalii de la FCSB, precizând că nu va transfera din Superliga, ci va aduce jucători străini. Patronul CFR-ului a făcut aluzie la transferurile anunțate de Gigi Becali, care a confirmat aducerea brazilianului Luis Phelipe (22 de ani, extremă stânga) de la Poli Iași, iar Baba Alhassan (23 de ani, mijlocaș central) este așteptat luni la București pentru a negocia și a semna.

„Pot să vă anunț oficial că vom lua șapte jucători. Doi fundași, doi jucători la mijloc și trei atacanți. Da, m-ați auzit bine, trei atacanți. Nu va fi niciunul din România. Nu avem nicio țintă din România.

Îi lăsăm pe alții să se întărească cu fotbaliști din Superliga. Vom lua șapte jucători, vom face o echipă extraordinară. Mandorlini are tot sprijinul meu. V-am spus, îmi place stilul, îmi place că jucăm spectaculos, ofensiv. CFR Cluj - FCSB a fost unul dintre cele mai bune meciuri ale acestui campionat, de departe”, a declarat Neluțu Varga la Fanatik.